Patryk Zatówka jako jedyny z grona reprezentantów Polski dotarł do ćwierćfinału turnieju gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit Czech Junior Open, rozgrywanego w Hodoninie. Na wcześniejszych rundach udział w imprezie zakończyli: Natalia Bajor, Julia Ślązak oraz Jakub Folwarski. W walce o półfinał Patryka Zatówkę, rozstawionego w turnieju z numerem 5, pokonał Japończyk Yuto Kizukuri (nr 32). Polak przegrał pierwszego seta, wygrał drugiego, ale kolejne partie zapisywał na własne konto już przeciwnik z Azji.

W 3. rundzie turnieju głównego Zatówka zwyciężył w sześciu setach innego reprezentanta Japonii, Ryotaro Ogatę (nr 9), a wcześniej wyższość reprezentanta Polski musiał uznać Węgier Bence Majoros (nr 20), któremu gracz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz oddał tylko jednego seta.

Po jednej wygranej w czwartkowych występach zanotowali zarówno Natalia Bajor (nr 8), jak i Jakub Folwarski (nr 30). Zawodniczka KU AZS UE Wrocław w 2. rundzie turnieju głównego pokonała 4:1 Czeszkę Karolinę Mynarovą (nr 18). W kolejnej grze Polkę w sześciu setach zwyciężyła Japonka Kana Takeuchi (nr 14), mimo iż to Bajor po dwóch rozegranych partiach prowadziła już 2:0.

Bardzo wyrównany przebieg miał mecz 3. rundy turnieju głównego z udziałem Jakuba Folwarskiego, który za przeciwnika miał kolejnego Japończyka, Takuto Izumo (nr 10). Azjata w pewnym momencie prowadził już 3:1 w setach, ale kolejne dwie partie wygrał Polak. W decydującej, siódmej odsłonie więcej nerwów zachował jednak Izumo, triumfując 11:6. We wcześniej rozegranym, czwartkowym spotkaniu Folwarski pokonał w stosunku 4:2 Czecha Tibora Pavlika (nr 47).

Do awansu do 3. rundy turnieju głównego niewiele zabrakło Julii Ślązak (nr 58). Zawodniczka MKS Jedynka Łódź po siedmiosetowym boju przegrała z Rosjanką Walerią Szczerbatych (nr 48), w pewnym momencie prowadząc już 3:2 w setach. Aż trzy z czterech partii przeciwniczka Ślązak wygrywała na przewagi, w tym zarówno szóstego, jak i siódmego seta.

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Junior Open dziewcząt:

3. runda (1/8 finału):
Natalia Bajor – Kana Takeuchi (Japonia) 2:4 (11:7, 11:6, 6:11, 9:11, 3:11, 8:11)

2. runda (1/16 finału):
Julia Ślązak – Waleria Szczerbatych (Rosja) 3:4 (12:14, 11:9, 11:5, 4:11, 13:11, 11:13, 10:12)
Natalia Bajor – Karolina Mynarova (Czechy) 4:1 (11:8, 11:8, 11:8, 9:11, 11:6)

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Junior Open chłopców:

Ćwierćfinał:
Yuto Kizukuri (Japonia) – Patryk Zatówka 4:1 (11:5, 12:10, 6:11, 11:6, 11:6)

Ryotaro Ogata (Japonia) – Patryk Zatówka 2:4 (7:11, 7:11, 11:7, 9:11, 11:3, 8:11)
Takuto Izumo (Japonia) – Jakub Folwarski 4:3 (6:11, 11:8, 11:7, 11:5, 7:11, 9:11, 11:6)

Jakub Folwarski – Tibor Pavlik (Czechy) 4:2 (6:11, 11:5, 11:8, 7:11, 11:5, 11:2)
Bence Majoros (Węgry) – Patryk Zatówka 1:4 (11:8, 10:12, 5:11, 14:16, 5:11)