Pięcioro polskich tenisistów stołowych – trzy zawodniczki i dwóch zawodników – weźmie udział w turniejach ITTF Challenge w hiszpańskiej Guadalajarze (20-24 marca) i najwyższej rangi World Tour Platinum w Dausze (26-31 marca).

– W stolicy Kataru zagrają mistrzyni Europy Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz Jakub Dyjas. W deblu wystąpią Bajor z Partyką oraz Li Qian z reprezentantką Stanów Zjednoczonych Wu Yue. Z kolei partnerem deblowym Dyjasa będzie Belg Cedric Nuytinck. W mikście reprezentować nas będą Dyjas i Partyka – powiedział dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

Kilka dni wcześniej mistrzyni kraju Bajor oraz wicemistrzowie niedawnego turnieju w Gliwicach – Partyka i Patryk Zatówka będą rywalizować w Hiszpanii.

W singlu obie polskie pingpongistki są rozstawione – Partyka z numerem ósmym, zaś Bajor 31. Z „jedynkami” zagrają Japonka Miyu Kato i Niemiec Ruwen Filus.

W deblu Polacy nie muszą grać w eliminacjach – Bajor i Partyka wystąpią z „szóstką”, zaś Zatówka i Węgier Tamas Lakatos z „piątką”.

Turnieje w Hiszpanii i Katarze są etapem przygotowań do indywidualnych mistrzostw świata w Budapeszcie, w dniach 21-28 kwietnia.(PAP)