Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ) i Zuzanna Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice) będą najwyżej rozstawionymi zawodnikami podczas Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Turniej w najbliższy weekend zostanie rozegrany w Krakowie.

Rozpoczynające się w piątek zawody w Centrum Sportu „Bronowianka” będą premierowymi w tym sezonie dla żaków i żaczek. W pierwszym dniu młodzi tenisiści i tenisistki stołowe rywalizować będą w turnieju eliminacyjnym, z którego najlepsi awansują (po 16 żaków i żaczek) do sobotniego turnieju grupowego. Triumfatorów Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej poznamy w niedzielę.

W gronie żaków najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie jest Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ). Do faworytów weekendowych zawodów zaliczani są także Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Julian Korzus (KS Gotyk Toruń) czy Piotr Łącki (Energa KTS Toruń).

Listę startową turnieju żaczek otwiera Zuzanna Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice). Oprócz zawodniczki z województwa małopolskiego w „czwórce” najwyżej rozstawionych tenisistek stołowych są również Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski), Lena Rucińska (Wel Lidzbark Welski) i Julia Czaja (MRKS Gdańsk).

Zawody w Krakowie będą jedyną w tym sezonie eliminacją do Mistrzostw Polski Żaków, które w ostatni weekend maja zostaną rozegrane w Ostródzie.

Szczegółowe informacje o turnieju –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/grand-prix-polski-zakow-20-21