Aż czternaście medal wywalczyli reprezentanci Polski podczas międzynarodowego turnieju Costa Brava Spanish ParaOpen osób niepełnosprawnych. Turniej był jednym z etapów kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Najmilej hiszpański turniej wspominał będzie Rafał Czuper, który w klasie „2” wywalczył złoty medal. – Rafal w finale pokonał aktualnego mistrza paraolimpijskiego, Francuza Fabiena Lamiraulta i była to jego pierwsza w karierze wygrana z tym zawodnikiem – informuje Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Srebrne krążki w Costa Brava Spanish ParaOpen zdobyły Dajana Jastrzębska (klasa 7-8) i Katarzyna Marszał (klasa 6). Biało-czerwoni w zmaganiach indywidualnych wywalczyli aż pięć miejsc na najniższym stopniu podium. Z brązowymi medalami z Hiszpanii wyjechali Dorota Nowacka (klasa 11), Maciej Nalepka (klasa 3), Rafał Lis (klasa 4), Michał Deigsler (klasa 7) i Maksym Chudzicki (klasa 7).

– To był na pewno udany turniej dla naszych reprezentantów. Wszystko wskazuje na to, że Rafał Lis to kolejny zawodnik z Polski, który uzyskał kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Tokio – dodał Ochal.

Do medali wywalczonych w turnieju indywidualnym, Polacy dorzucili aż sześć miejsc na podium w rywalizacji drużynowej. Złote medale w Platja d’Aro zdobyli Tomasz Jakimczuk/Rafał Czuper (klasa 1-2), Maksym Chudzicki/Michał Deigsler (klasa 6-7), Katarzyna Marszał/Dajana Jastrzębska (klasa 6-8) i Krystyna Łysiak/Dorota Nowacka (klasa 11). Srebrne medale w tegorocznej edycji Spanish Open wywalczyli Maciej Nalepka wspólnie z Czechem Petre Svatosem (klasa 3-4) i Igor Misztal w parze z Lorenzo Cordua z Włoch (klasa 9-10).