Była Mistrzyni Polski w deblu Klaudia Kusińska w nowym sezonie zagra w 1-ligowej drużynie Uczelnia Państwowa Zamość. Dotychczas w męskim zamojskim zespole występował i zdobył z nim awans do Lotto Superligi jej ojciec Marcin, 2-krotny złoty medalista MP w singlu.

– Klaudia ma swoje cele sportowe, a my też mamy swoje. Okazało się, że jest nam po drodze, a współpraca może być bardzo owocna. To zawodniczka, która zawsze swoją postawą przy stole daje gwarancję profesjonalizmu. Czy będzie liderką? Pewnie tak, choć na pewno będzie miała konkurencję… – mówi Piotr Kostrubiec, trener Uczelni Państwowej (dotychczas Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa).

W ostatnim sezonie, przedwcześnie przerwanym z powodu koronawirusa, zamojskie pingpongistki zajęły 3 miejsce w grupie południowej 1 ligi. Do JKTS Jastrzębie-Zdrój, który wywalczył awans do Ekstraklasy, straciły tylko 3 punkty. Na wyjeździe klub z Zamościa wygrał 6:4, a do rewanżu zaplanowanego na 21 marca już niestety nie doszło.

– W składzie pozostaną Karolina Lalak, Ukraina Ganna Farlandanska, Anna Brzyska, Aleksandra Osuch i Wiktoria Puzio, a nową zawodniczką jest Klaudia Kusińską. Nie nastawiamy się na awans za wszelką cenę, ale znamy wartość dziewcząt i wiemy, iż mogą sprawić kolejną niespodziankę w Zamościu – dodał szkoleniowiec.

Klaudia Kusińska przez wiele lat grała w GLKS (obecnie Start) Nadarzyn, a w ostatnim sezonie reprezentowała barwy hiszpańskiego Tecnigen Linares i szwedzkiego Team Maelarenergi BTK. W jej dorobku jest wiele medali Mistrzostw Polski, m.in. złoto w grze podwójnej z Magdaleną Szczerkowską w 2014 roku. W styczniu wygrała Grand Prix Polski w Gdańsku. Pokonała aż 7 rywalek, w tym w ćwierćfinale Agatę Zakrzewską, w półfinale Katarzynę Węgrzyn oraz w finale Paulinę Krzysiek.