„Naszym celem jest utrzymanie się w ekstraklasie” – przyznał prezes Bronowianki Kraków Kazimierz Skrzypek. W realizacji tego celu mają pomóc dwie zagraniczne tenisistki – Xuan Goi Tui z Singapuru i Nozami Takeuchu z Japonii.

– W zeszłym sezonie mieliśmy w kadrze chińskie tenisistki. Teraz chcieliśmy coś zmienić. To nie są zawodniczki światowego formatu, ale mamy nadzieję, że nam pomogą. Do zespołu po urlopie macierzyńskim wraca Marta Smętek, wierzymy że odzyska wysoką formę, w jakiej była wcześniej. Naszymi mocnymi punktami powinny być Karolina Pęk i Dominika Wołowiec. Poza tym damy szansę naszej utalentowanej kadetce Ilonie Szwertni – zadeklarował prezes Skrzypek.

15-letnia Szwertnia w ostatnią niedzielę wraz z Wiktorią Wróbel z Gdańska wywalczyła w deblu brązowy medal mistrzostw Europy kadetek rozgrywanych w Ostrawie.

Chiński trener Bronowianki Xu Kai podkreśla, że celem klubu jest przede wszystkim praca z młodzieżą, a obecność zagranicznych zawodniczek ma urozmaicić i podnieść jakość treningów.

– Xuan Goi Tui to młoda zawodniczka, która była klasyfikowana w pierwszej dziesiątce rankingu juniorek. Liczę, że swoje punkty powinna zrobić. Z kolei Nozami Takeuchu jest tenisistką z niepełnosprawnością. Zakontraktowaliśmy ją, aby Karolina Pęk mogła z nią trenować i lepiej przygotować się do igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się za rok – wyjaśnił Xu Kai.

Bronowianka przygotowania do sezonu, który wystartuje 14 września, rozpocznie 1 sierpnia. Kilka dni później do zespołu dołączą zagraniczne tenisistki.

– Będziemy trenować cały czas w Krakowie, bo mamy u nas w klubie bardzo dobre warunki – powiedział Xu Kai.

Prezes Skrzypek nie ukrywa, że celem zespołu będzie utrzymanie się w ekstraklasie.

W zeszłym sezonie zajęliśmy siódme miejsce. Dobrze byłoby je powtórzyć, ale może być gorzej. Inne drużyny się powzmacniały. My utrzymujemy zespół w ekstraklasie, aby nasza młodzież miała perspektywy rozwoju – wyjaśnił prezes Skrzypek.