Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zapewnili zwycięstwo TTF Liebherr Ochsenhausen nad ASV Grünwettersbach 3:2 w niedzielnym meczu niemieckiej Bundesligi. Biało-czerwoni w ostatnim spotkaniu dnia – grze podwójnej, w czterech setach ograli Danga Qiu i Tobiasa Rasmussena 3:1.

Niedzielne spotkanie z ASV Grünwettersbach fatalnie rozpoczęło się dla zespołu Polaków. Po porażkach Simona Gauzy i Kanaka Jha, ekipa Liebherr Ochsenhausen przegrywała już 0:2. Nadzieję na korzystny wynik w szeregach gospodarzy przywrócił Samuel Kulczycki. Reprezentant Polki w czterech setach ograł Deni Kozula 3:1. Kilka chwil później zespół z Ochsenhausen za sprawą Simona Gauzy doprowadził do remisu 2:2.

Losy potyczki rozstrzygnęły się w grze podwójnej. Samuel Kulczycki i Maciej Kubik (dla tego drugiego był to debiut w niemieckiej Bundeslidze) po zaciętej grze okazali się lepsi od Danga Qiu i Tobiasa Rasmussena, zapewniając miejscowym wygraną nad ASV Grünwettersbach 3:2.

– Bardzo się cieszę, że swoją grą pomogłem drużynie. Po porażkach Simona i Kanaka wiedziałem, że muszę dać wiarę i nadzieję zespołowi – mówił po spotkaniu Samuel Kulczycki. – W grze podwójnej zagraliśmy świetny pojedynek z Maćkiem. Wygrywamy czwarte spotkanie w tym sezonie i dołączamy do czołówki – dodaje Polak.

Kulczycki, dla którego ten sezon jest debiutanckim w Bundeslidze, ma na swoim koncie dwa zwycięstwa (nad Ioannisem Sgouropoulosem i Deni Kozulem) i jedną porażkę (z Bastianem Stegerem). Taki bilans klasyfikuje go na 19 pozycji w rankingu najlepiej punktujących zawodników całych rozgrywek.

TTF Liebherr Ochsenhausen – ASV Grünwettersbach 3:2
Simon Guazy – Dang Qiu 1:3 (12:10, 9:11, 4:11, 8:11)
Kanak Jha – Wang Xi 1:3 (11:13, 6:11, 11:7, 3:11)
Samuel Kulczycki – Deni Kozul 3:1 (11:4, 5:11, 12:10, 12:10)
Simon Gauzy – Wang Xi 3:1 (11:5, 11:9, 5:11, 11:7)
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Dang Qiu/Tobias Rasmussen 3:1 (11:9, 11:5, 8:11, 11:7)