– Aż 6 tenisistek stołowych zainteresowanych jest grą w naszym klubie – mówi Bronisław Gawrylczyk, trener SKTS Sochaczew. W ostatnim sezonie skład tworzyły Irina Ciobanu, Daria Łuczakowska i Magdalena Sikorska.

Kilka dni temu Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego postanowił przyznać dwa srebrne medale w ekstraklasie kobiet – drużynom KU AZS UE Wrocław i SKTS Sochaczew. Pingpongistki z Mazowsza do momentu przerwania rozgrywek z powodu koronawirusa zajmowały 2 miejsce, zdobywając 37 punktów w 16 meczach. Ostatecznie w tabeli wyprzedziły je – dzięki lepszemu specjalnemu przelicznikowi tzw. ratio – wrocławianki, które zgromadziły 36 punktów w 15 spotkaniach.

– Uważam piątkową decyzję Zarządu PZTS za bardzo dobrą, sprawiedliwą, z duchem sportu. Nie mieliśmy wpływu na to, że zespół z Wrocławia rozegrał jeden mecze mniej od nas. Nikt nie mógł przewidzieć pandemii koronawirusa – powiedział Bronisław Gawrylczyk, który od 17 lat jest trenerem-menedżerem SKTS Sochaczew.

Tytuł mistrzowski zdobył KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a sklasyfikowanemu na 4 pozycji zespołowi Bebetto AZS UJD Częstochowa przyznany został brązowy medal.

– Oczywiście staramy się skompletować skład na nowy sezon, ale na razie jest to trudne. Nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja finansowa naszych partnerów i sponsorów, tj. Miasta Sochaczew oraz różnych firm. Dlatego jeszcze wstrzymuję się z ostatecznymi decyzjami personalnymi – dodał trener.

Bronisław Gawrylczyk powiedział, że aż 6 tenisistek stołowych zainteresowanych jest grą w sochaczewskim klubie.

– Trzy z nich to zawodniczki zagraniczne. Nie mamy takich możliwości, aby podpisać kontrakty ze wszystkimi, a poza tym mając 9-10 zawodniczek trzeba było wystawić dwie drużyny – przyznał.

Srebrny medal w sezonie 2019-2020 wywalczyły Rumunka Irina Ciobanu, Daria Łuczakowska i Magdalena Sikorska. W szerokiej kadrze były m.in. Agata Pastor-Gołda i córka trenera Natalia Gawrylczyk-Zielińska, która co na co dzień pracuje jako dietetyczka i współprowadzi z mężem klub fitness.

SKTS Sochaczew gra nieprzerwanie w ekstraklasie od 2007 roku i od tego czasu zdobył 4 srebrne medale DMP – w 2012, 2015, 2016 i 2020 roku.

W przeszłości w SKTS występowały m.in. Natalia Partyka, Magdalena Szczerkowska, Rumunka Mihaela Steff-Merutiu i Katarzyna Grzybowska-Franc.