Jan Mrugała (Gorce Nowy Targ) wywalczył brązowy medal podczas rozgrywanego we Władysławowie turnieju WTT Youth Contender do lat 13 w tenisie stołowym.

W zakończonych w niedzielę zawodach Mrugała dotarł do półfinału, w którym uległ późniejszemu triumfatorowi – Francesco Trevisanowi z Włoch 2:3 (8:11, 12:10, 8:11, 12:10, 11:13). Wcześniej, bo w ćwierćfinale, tenisista stołowy Gorców Nowy Targ wygrał ze swoim rodakiem – Mateuszem Wiśniewskim 3:0.

W pozostałych kategoriach drugiej części zmagań biało-czerwoni nie stawali już na podium. Na ćwierćfinałach rywalizację zakończyli Miłosz Redzimski (U19), Marcel Błaszczyk (U17) i Mateusz Gawlas (U15).

Redzimski, który jest aktualnym wicemistrzem świata juniorów w drużynie, w 1/4 finału zmagań do lat 19 uległ Japończykowi Sorze Matsushimie 1:3 (9:11, 5:11, 11:6, 8:11). We wcześniejszych spotkaniach Polak ograł m.in. Fei Junhanga z Chin 3:0 czy Mateusza Zalewskiego także 3:0.

Z dobrej strony w turnieju juniorów zaprezentowali się również Patryk Bielecki i Mateusz Żelengowski, którzy odpadli z zawodów w 1/8 finału (Bielecki po porażce z Huang Youzhengiem z Chin 2:3 a Żelengowski z Chen Junsongiem również z Chin 0:3).

Podobnie jak Redzimski swoje spotkania w 1/4 finału przegrali Marcel Błaszczyk (U17) i Mateusz Gawlas (U15). Tenisista stołowy Polonii Kielce uległ Chang Yu-Anowi z Tajwanu 0:3, a Gawlas musiał uznać wyższość Sun Yanga z Chin.

Łącznie w tegorocznym turnieju WTT Youth Contender we Władysławowie biało-czerwoni wywalczyli cztery medale. Do brązowego krążka Jana Mrugały w U13 należy dodać srebrny medal Moniki Pawłowskiej (U11) oraz brązowe Zuzanny Wielgos (U19) i Mileny Stefanowicz (U11).

Partnerem głównym turnieju WTT Youth Contender Wladyslawowo 2023 jest Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej dofinansowany został ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Partnerami wydarzenia są: International Table Tennis FederationTIBHARPrzegląd Sportowy oraz 729.