Z dwoma brązowymi medalami zakończyła sezon ligowy Magdalena Sikorska. Polska tenisistka stołowa dotarła do półfinałów fazy play off w naszej Ekstraklasie (z drużyną SKTS Sochaczew) i włoskiej Serie A (z zespołem CIATT Prato).

Włoski zespół Magdaleny Sikorskiej po zajęciu czwartego miejsca po sezonie zasadniczym Serie A, w półfinale fazy play off uległ późniejszemu drużynowemu mistrzowi Włoch – Tennistavolo Castel Goffredo 0:3.

Do końca sezonu zasadniczego nie byłyśmy pewne gry w fazie play off. W ostatnim meczu z ASV TT Sudtirol musiałyśmy wygrać jeden pojedynek singlowy, aby zapewnić sobie grę w półfinałach Serie A. Na szczeście już w pierwszym starciu udało mi się wygrać ze znaną z występów w polskiej Ekstraklasie Solomiya Brateyko, dzięki czemu zapewniłyśmy sobie udział w fazie play off – powiedziała Magdalena Sikorska.

Indywidualnie była medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski zmagania w słonecznej Italii zakończyła z dorobkiem ośmiu zwycięstw i ośmiu porażek. – Najbardziej cieszą mnie zwycięstwa w tym sezonie nad zawodniczkami z Rumunii – Andreeą Dragoman i Roxaną Istrate. Ważna była także dla mnie wygrana nad Solomiyą Brateyko – dodała Sikorska, która w polskiej Ekstraklasie sięgnęła po brązowy medal wraz ze swoimi koleżankami z SKTS-u Sochaczew.

Magdalena Sikorska była w sezonie 2023/2024 jedną z dwóch przedstawicielek naszego kraju grających we włoskiej Serie A. W drużynie ASD Tennistavolo Norbello, która zajęła szóste miejsce, występowała Aleksandra Falarz. Polka w najwyższej klasie rozgrywkowej w Italii wygrała 1 z 8 pojedynków.