Tenisiści stołowi Borussi Düsseldorf zostali triumfatorami Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Gospodarze turnieju w finałowym spotkaniu pokonali innego przedstawiciela niemieckiej Bundesligi – 1. FC Saarbrücken TT 3:1.

Zespół Danego Heistera do zwycięstwa w piątkowym finale poprowadził Anton Kallberg. Szwed najpierw w czterech setach pokonał Patricka Franziskę 3:1, a następnie stoczył bardzo wyrównany ale zwycięski pojedynek z Shang Kunem 3:2. – Nawet nie wierzyłem, że mogę pokonać Shang Kuna i Patricka Franziskę. Ten wynik to spełnienie marzeń. Rozegraliśmy wspaniały turniej, który został świetnie zorganizowany – powiedział po spotkaniu Anton Kallberg.

Chińczyka w barwach 1. FC Saarbrücken TT zdołał ograć także Timo Boll. Jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych na Starym Kontynencie w piątym secie przegrywał już 0:4, by zdobyć sześć kolejnych punktów i pokonać Shang Kuna 3:2. Honorowy punkt dla 1. FC Saarbrücken TT wywalczył Darko Jorgic. Słowieniec pokonał sklasyfikowanego na 29. miejscu na liście światowej Kristiana Karlssona 3:1.

Tenisiści stołowu Borussii Düsseldorf po raz szósty w historii wygrali Champions League. Wcześniej niemiecki zespół triumfował w sezonach 1999/2000, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011 i 2017/2018. Warto dodać, że elitarna Liga Mistrzów rozgrywana jest od sezonu 1998/1999.

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów w Düsseldorfie udział wzięły dwie drużyny z naszego kraju – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Grodziszczanie dotarli do ćwierćfinału, w którym ulegli UMMC Jekaterynburg 1:3, a działdowianie odpadli w fazie grupowej.

1 FC Saarbrücken TT – Borussia Düsseldorf 1:3
SHANG Kun – Timo BOLL 2:3 (11:7, 6:11, 7:11, 11:4, 4:6)
Patrick FRANZISKA – Anton KALLBERG 1:3 (2:11, 7:11, 11:9, 6:11)
Darko JORGIC – Kristian KARLSSON 3:1 (4:11, 11:8, 11:7, 11:3)
SHANG Kun – Anton KALLBERG 2:3 (3:11, 11:8, 4:11, 11:6, 5:6)