Bogoria Grodzisk Mazowiecki wśród juniorów oraz Skarbek Tarnowskie Góry w gronie juniorek wygrali Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 18, które od czwartku rozgrywane są w gliwickim Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź”.

W finale turnieju drużynowego juniorów zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione ekipy. Po zaciętym meczu zwyciężyli tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki (Miłosz Redzimski, Patryk Pyśk, Adam Stąporek, Jakub Lis). Drugie miejsce zajęli ostatecznie przedstawiciele Politechniki Rzeszów (Szymon Kolasa, Patryk Dziuba, Damian Korczak, Krystian Kołodziej), a brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom ZKS-u zielona Góra (Jakub Jankowski, Piotr Chłodnicki, Andrzej Kopecki, Jakub Krzywniak) i Ostródzianki Ostróda (Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski, Igor Jankowski, Jakub Klimczewski).

Tytuł mistrzowskie w gronie juniorek powędrował do Skarba Tarnowskie Góry (Natalia Szymczyk, Klaudia Franaszczuk, Julia Tomecka, Maria Gulba). Najwyżej rozstawiony zespół w imprezie w finałowym pojedynku pokonał Bogorię Grodzisk Mazowiecki (Martyna Lis, Katarzyna Trochimiuk) 3:2. Na najniższym stopniu podium stanęły zespoły Bronowianki Kraków (Ilona Sztwiertnia, Anna Zając, Natalia Gajewska, Natalia Gąsior) i MKS-u Rokita Brzeg Dolny (Elżbieta Kwiatkowska, Milena Chrabąszcz).

Wyniki finałów:

juniorzy:

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Politechnika Rzeszów 3:2
Miłosz Redzimski – Patryk Dziuba 3:0 (12:10, 11:4, 11:6)
Patryk Pyśk – Szymon Kolasa 0:3 (6:11, 11:13, 9:11)
Adam Stąporek – Damian Korczak 0:3 (5:11, 4:11, 7:11)
Miłosz Redzimski – Szymon Kolasa 3:0 (11:8, 11:3, 11:9)
Patryk Pyśk – Patryk Dziuba 3:0 (13:11, 11:9, 12:10)

brązowe medale: ZKS Zielona Góra, Ostródzianka Ostróda

juniorki:

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Skarbek Tarnowskie Góry I 2:3
Martyna Lis – Natalia Szymczyk 2:3 (11:5, 6:11, 9:11, 11:5, 2:11)
Katarzyna Trochimiuk – Klaudia Franaszczuk 1:3 (10:12, 12:10, 12:14, 3:11)
Martyna Lis/Katarzyna Trochimiuk – Klaudia Franaszczuk/Julia Tomecka 3:2 (12:10, 6:11, 10:12, 12:10, 11:8)
Martyna Lis – Klaudia Franaszczuk 3:2 (9:11, 6:11, 13:11, 11:5, 11:6)
Katarzyna Trochimiuk – Natalia Szymczyk 0:3 (8:11, 9:11, 8:11)

brązowe medale: Bronowianka Kraków, MKS Rokita Brzeg Dolny