Bogoria Grodzisk Mazowiecki wśród młodziczek oraz Politechnika Rzeszów w gronie młodzików wygrali w Gliwicach Mistrzostwa Polski do lat 13 w rywalizacji drużynowej! Gratulujemy!

Zawodniczki z Grodziska Mazowieckiego (Amelia Bukowska, Wiktoria Piasecka) w finałowym spotkaniu pokonały Ostródziankę Ostróda (Julia Szarmach, Maria Licznerska, Julia Sawczuk) 3:1, a Rzeszowianie (Wojciech Flaumenhaft, Tymoteusz Wieczorek, Jakub Sikoń, Bartosz Rak) po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu pokonali ZKS Zielona Góra I (Miłosz Grocholski, Jakub Błaszczyk, Tobiasz Główczyk) także 3:1.

Na najniższym stopniu podium zmagania drużynowe ukończyli: KTS Nowy Dwór Mazowiecki (Martyna Sochocka, Kornela Imierska, Oliwia Brandebura) i KS Bronowianka Kraków (Emilia Goral, Izabela Bobel) w kategorii młodziczek oraz KS AZS Wrocław I (Adam Kędzierski, Stanisław Swincicki) i KS Nowa Era Toruń (Adrian Nowakowski, Ignacy Utylski) w grupie młodzików .

Wyniki spotkań finałowych:

młodziczki:

Ostródzianka Ostróda – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Julia Szarmach – Wiktoria Piasecka 3:0 (11:6, 11:7, 11:6)
Julia Sawczuk – Amelia Bukowska 0:3 (5:11, 5:11, 3:11)
Szarmach/Licznerska – Bukowska/Piasecka 1:3 (5:11, 11:3, 8:11, 8:11)
Julia Szarmach – Amelia Bukowska 2:3 (11:5, 9:11, 6:11, 11:7, 9:11)

brązowe medale: KTS Nowy Dwór Mazowiecki, KS Bronowianka Kraków

młodzicy:

ZKS Zielona Góra I – Politechnika Rzeszów 1:3
Miłosz Grocholski – Tymoteusz Wieczorek 2:3 (6:11, 11:9, 9:11, 11:9, 9:11)
Jakub Błaszczyk – Wojciech Flaumenhaft 2:3 (11:8, 8:11, 5:11, 11:1, 5:11)
Grocholski/Błaszczyk – Wieczorek/Sikoń 3:2 (11:2, 6:11, 11:3, 3:11, 11:7)
Miłosz Grocholski – Wojciech Flaumenhaft 2:3 (11:4, 8:11, 11:9, 7:11, 9:11)

brązowe medale: KS AZS Wrocław I, KS Nowa Era Toruń