Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok) zostali zwycięzcami Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Krakowie.

Rozstawiona z „jedynką” zawodniczka klubu z Warmii i Mazur w finałowym pojedynku pokonała Aleksandrę Guzik (UKS Gryf Gdów) 3:2 (12:10, 7:11, 11:7, 13:15, 11:7). Turniej na najniższym stopniu podium zakończyły w Krakowie Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław).

Wśród kadetów nie miał sobie równych Alan Kulczycki z Dojlid Białystok. Najwyżej rozstawiony tenisista stołowy w stolicy Małopolski przegrał zaledwie trzy sety. W finałowym spotkaniu, brat występującego na co dzień w niemieckiej Bundeslidze Samuela, pokonał Marcela Błaszczyka (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0 (11:5, 11:7, 11:5). Trzecie miejsce w Grand Prix Polski kadetów zajęli Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa) i Miłosz Piecowski (KS Naprzód Borucin).

Teraz przed najlepszymi kadetami i kadetkami Mistrzostwa Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej odbędzie się w dniach 6-9. maja w Rawie Mazowieckiej.