Zaledwie jednego seta stracił mistrz Polski KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w wyjazdowym meczu ekstraklasy z Bronowianką Kraków (3:0). Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka prowadzą w tabeli.

Po raz drugi w tym sezonie w lidze wystąpiła indywidualna mistrzyni Europy Li Qian. Nie dała żadnych szans Singapurce Goi Tui Xuan, pokonując ją 3:0. W pierwszym i trzecim secie zawodniczka krakowskiego klubu zgromadziła po 2 punkty, a drugim – 3.

Ogromną przewagę miała także reprezentantka Niemiec Han Ying, która wygrała z Dominiką Wołowiec 3:0 (11:4, 11:4, 11:5). Trzeci punkt zdobyła Agata Zakrzewska, triumfatorka pojedynku z zawodniczką kadry niepełnosprawnych Karoliną Pęk 3:1.

Tarnobrzeżanki zgromadziły dotychczas 20 punktów w siedmiu występach. Tyle samo „oczek” na koncie ma KU AZS UE Wrocław, ale w ośmiu spotkaniach. Bardzo dobrze spisuje się także SKTS Sochaczew – 19 pkt w ośmiu meczach.

W niedzielę sochaczewianki zwyciężyły 3:2 Polmlek Lidzbark Warmiński, w składzie z 12-letnią Natalią Bogdanowicz. Po dwa punkty sięgnęła drużynowa mistrzyni kontynentu Rumunka Irina Ciobanu, a w ostatniej grze doświadczona Magdalena Sikorska wygrała 3:0 z Bogdanowicz.

Bardzo wyrównany przebieg miała potyczka w Nadarzynie, w której GLKS Scania pokonał Dojlidy Białystok 3:2, mimo że było już 0:2. Aż cztery z pięciu pojedynków kończyło się po pięciu setach. W ostatnim brązowa medalistka ME 2018 w singlu Katarzyna Grzybowska-Franc uległa Katarzynie Ślifirczyk 2:3.

Drugi z białostockich zespołów ATS east rent przegrał z KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 0:3.