Polskie drużyny narodowe kadetek i kadetów uplasowały się na czwartych pozycjach w nieoficjalnych mistrzostwach świata, czyli turnieju World Cadet Challenge we Władysławowie. W meczach o brązowe medale Polki przegrały z Azją 0:3, a Polacy ulegli Europie 0:3.

W sobotę obie polskie reprezentacje zajęły drugie miejsca w swoich grupach i awansowały do półfinałów. W niedzielę, w meczach o awans do finału, Polki i Polacy przegrali z „Nadziejami” – Team Hopes, odpowiednio 1:3 i 2:3.

Podopieczne trenera Mateusz Czernika prowadziły 1:0 po zwycięstwie trenującej na co dzień w Jarosławiu Anny Brzyskiej nad Singapurką Ser Lin Qian 3:2. Później po bardzo wyrównanych, pięciosetowych pojedynkach Wiktoria Wróbel uległa Irlandce Sophie Earley, a Ilona Sztwiertnia Malezyjce Lee Xin Ni. W ostatniej grze Wróbel została pokonana 3:1 przez Ser Lin Qian.

Z kolei zespół kadetów prowadzony przez Jakuba Perka odrobił straty z 0:2 na 2:2. Do remisu doprowadził Miłosz Redzimski, który zrewanżował się Rumunowi Iulianowi Chiricie za porażkę w półfinale lipcowych mistrzostw Europy w grze pojedynczej w Ostrawie. W ostatniej niedzielnej potyczce Alan Kulczycki przegrał 0:3 z występującym w barwach Singapuru Izaacem Yong Quekiem.

W meczach, których stawką były brązowe krążki, Polki w składzie Sztwiertnia, Brzyska, Wróbel (rezerwowa Zuzanna Wielgos) przegrały z Azją 0:3, natomiast Polacy (Zalewski, Redzimski, Kulczycki, rezerwowy Dawid Jadam) nie sprostali Europie 0:3.

Od wtorku młodzi pingpongiści rywalizować będą w hali Centralnego Ośrodka Sportu OPO „Cetniewo” w singlu, deblu i mikście.

W 1/8 finału gry podwójnej brązowe medalistki ME 2019 Sztwiertnia i Wróbel zagrają z Algierką Melissą Belache i Egipcjanką Haną Godą, Brzyska i Zuzanna Wielgos z nowozelandzko-australijskim duetem Takaimaania Ngata-Henare/Chermaine Quah, zaś Dawid Jadam i Alan Kulczycki z Czechem Simonem Belikiem i Rosjaninem Denisem Izumrudowem oraz Redzimski i Zalewski z parą z ekipy Oceanii Mathis Viger (Nowa Kaledonia)/Vicky Wu (Fidżi).

Tego samego dnia rozpoczną się kwalifikacje grupowe w singlu, m.in. jednym z rywali Kulczyckiego (jego 17-letni brat Samuel to zawodnik kadry narodowej seniorów) będzie Japończyk Sora Matsushima, zaś wśród przeciwniczek Wielgos jest Japonka Kaho Akae.

W grze mieszanej pary będą losowane w poniedziałek – Polki i Polacy utworzą duety z zawodniczkami i zawodnikami z innych zespołów.

Partnerami i współorganizatorami turnieju są: Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Poczta Polska, Butterfly, Joola oraz Przegląd Sportowy.