Reprezentanci Polski w nocy z poniedziałku na wtorek (czasu miejscowego) dotarli do chińskiego Chengdu, gdzie w piątek rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Świata. Losowanie grup zaplanowano na środę, 28 września.

Jesteśmy już w hotelu w Chengdu. Lot specjalnym czarterem z Dubaju przebiegł spokojnie. Podróżowali z nami wszyscy zawodnicy i zawodniczki z Europy, ale też tenisiści stołowi z Australii i Ameryki – mówi Maciej Kubik.

W składzie naszej reprezentacji są Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Artur Grela oraz Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Paulina Krzysiek. W kadrze narodowej zabrakło Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego, Natalii Bajor i Natalii Partyki.

W sztabie Biało-Czerwonych są trenerzy Tomasz Krzeszewski, Marcin Kusiński i Xu Kai, który pełni rolę szefa ekipy, a także fizjoterapeuta Michał Araźny.

W DMŚ zagra 28 drużyn kobiecych i 32 drużyny męskie. W środę Polki i Polacy poznają rywali. Z każdej grupy awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły, ale jest także szansa na promocję do „16″ z trzeciej pozycji. W zawodach mężczyzn będą 4 grupy z 5 ekipami i 3 grupy z 4 ekipami, a zawodach kobiet 4 grupy z 5 reprezentacjami i 2 grupy z 4 reprezentacjami.