Aż 5 medali przywiozą nasi reprezentanci naszego kraju z Turnieju Nadziei Olimpijskich. Znakomicie spisały się dziewczęta, które w komplecie stanęły na podium! Wśród chłopców prym wiódł złoty medalista Dawid Jadam. Z kolei Szymon Brud stanął na najniższym stopniu podium.

6 miejsc na podium i aż pięć należało do biało-czerwonych w czeskim Havlickuv Brod. Po złoto sięgnęła niepokonana (bilans 5:0) Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), po srebro Oliwia Wątor (3:2, Bronowianka Kraków), a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Gaworska (3:2, AZS UE Wrocław).

W turnieju chłopców triumfował Dawid Jadam (PKS Kolping Jarosław), a z brązowym medalem zawody zakończył jego klubowy kolega Szymon Brud. Na 5. miejscu Turniej Nadziei Olimpijskich zakończył Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka).

– Turniej Nadziei Olimpijskich ma bardzo ciekawy system. W sobotę grano w grupach (po 6 zawodników), każdy z każdym. Awans do grupy finałowej uzyskały po trzy najlepsze, Następnie  zagrały 3 pojedynki z dziewczynami z drugiej grupy, a wyniki z soboty „przenosiły” się na niedzielę. Teoretycznie wszyscy najlepsi mogli się sprawdzić między sobą, np. Oliwia Wątor wczoraj wyszła z grupy z 3 miejsca z dwoma porażkami, a dzisiaj wygrała 3 pojedynki i z bilansem 3:2 zajęła drugie miejsce, bo przeciwniczkom powinęły się nogi – podsumował trener Paweł Szeliński.