MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino i JKTS Jastrzębie Zdrój to nowe zespoły w ekstraklasie kobiet. Beniaminkowie myślą już o nowym sezonie, jednak nie planują rewolucji kadrowej w swoich zespołach.

Zespół z Luzina wygrał rywalizację w grupie północnej 1. ligi. W końcowej klasyfikacji MAR-BRUK ZRB GOSRiT wyprzedził MRKS Gdańsk i Chrobrego Międzyzdroje. W nowym sezonie beniaminek z Luzina zadebiutuje w ekstraklasie kobiet. – Przygotowania do nowego sezonu rozpoczynamy w połowie lipca. W okresie transferowym dołączyła do nas tylko jedna tenisistka stołowa, ponieważ chcemy dać szansę zawodniczkom, które wywalczyły awans. Nową twarzą w naszym zespole jest Maja Miklaszewska, a naszym celem w ekstraklasie kobiet będzie walka o utrzymanie – mówi Waldemar Płotka, trener MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino.

Dzięki wsparciu sponsorów, triumfator 1. ligi w grupie północnej może spokojnie przygotowywać się do nowych rozgrywek. Spotkania w ekstraklasie kobiet MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino będzie rozgrywał w nowej hali widowiskowo-sportowej. – Po awansie do ekstraklasy pojawili się nowi sponsorzy i możemy spokojnie myśleć o debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przy okazji chciałbym podziękować za wsparcie prezesowi klubu Piotrowi Klecha oraz gminie Luzino, Powiatowi Wejherowskiemu i Urzędowi Marszałkowskiemu – dodał Płotka.

Kadrowej rewolucji nie planują także w Jastrzębiu Zdroju. Ekipa ze Śląska wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po wielu sezonach występów w niższych ligach. – Na dzień dzisiejszy kontrakty z naszym zespołem podpisały Angelika Janik i Patrycja Paszek. Filozofia naszego klubu polega na tym, aby bazować na własnych zawodniczkach lub stawiać na tenisistki stołowe, które w Jastrzębiu Zdroju się wybiły. Postaramy się powalczyć o utrzymanie. Ja zawsze wierzę w nasze zawodniczki i liczę, że uda się ten cel zrealizować – mówi Roman Fajkus, prezes JKTS-u.

Mimo, że do rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy kobiet pozostało jeszcze wiele czasu, to JKTS już rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. – Trenujemy intensywnie od momentu „otwarcia hal”. Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy klubem a miastem Jastrzębie Zdrój mamy do dyspozycji na wyłączność halę sportową do końca czerwca. Cieszymy się, że miasto pomaga nam w rozwijaniu naszych zawodniczek – zakończył Fajkus.

W nowym sezonie rozgrywki ekstraklasy kobiet liczyć będa jedenaście zespołów. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Enea Siarka Tarnobrzeg.