Nasi juniorzy musieli uznać wyższość Belgów w ćwierćfinale turnieju drużynowego Mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Patryka Jendrzejewskiego ulegli 2:3. Początek spotkania był wymarzony dla Polaków. Maciej Kubik pokonał w pięciu setach Adriena Rassenfosse’a, a Samuel Kulczycki pokonując Olava Kosolosky’ego 3:0 podwyższył stan meczu na 2:0. Potem zaczęły się kłopoty naszych juniorów. Szymon Kolasa po prawdziwej batalii uległ Nicolasowi Degrosowi 2:3 (ostatnia partia dla Belga 15:13), a Kulczycki przegrał z Rassenfosse’m 0:3. W ostatnim pojedynku Kubik prowadził już z Kosolosky’m 2:1, ale od tej pory sety wygrywał już tylko przeciwnik i porażka z Belgią stała się faktem. O 5. miejsce zagramy z Francją o godz. 19:30. Belgia – Polska 3:2

1. Adrien Rassenfosse – Maciej Kubik 2:3 [11:5, 9:11, 9:11, 11:6, 9:11]
  2. Olav Kosolosky – Samuel Kulczycki 0:3 [10:12, 7:11, 9:11]
  3. Nicolas Degros – Szymon Kolasa 3:2 [11:5, 11:3, 10:12, 9:11, 15:13]
  4. Adrien Rassenfosse – Samuel Kulczycki 3:0 [12:10, 11:9, 11:4]
  5. Olav Kosolosky – Maciej Kubik 3:2 [11:6, 9:11, 6:11, 11:9, 11:8]