5-krotny Indywidualny Mistrz Polski Daniel Górak wygrał obie gry singlowe w debiucie w Tours 4S TT. Jego nowy, 2-ligowy klub francuski przegrał na wyjeździe z Amiens STT 2:3, ale dzięki zwycięstwom Polaka ma w tabeli 2 punkty.

– Życzyłbym sobie zawsze tak udanych pierwszych występów w nowych klubach, choć do pełni szczęścia zabrakło kompletu punktów dla naszej drużyny. We Francji regulamin jest tak skonstruowany, że porażka 2:3 jest niczym zwycięstwo, zwłaszcza z tak mocnym rywalem jak Amiens STT. Każda wygrana singlowa to 1 pkt do tabeli, więc warto walczyć o każdą piłkę, o każdego seta, o każdy pojedynek – mówi Daniel Górak.

Były Wicemistrz Europy w deblu (z Jakubem Dyjasem, Budapeszt 2016) pokonał Gregoire Jeana 3:1 (7, -10, 12, 4) i Horacio Cifuentesa 3:0 (9, 8, 5). W singlu porażki ponieśli jego koledzy klubowi Lilian Bardet i Clement Debruyeres, a także przegrali oni mecz deblowy.

– Ustawiony zostałem jako lider zespołu, bowiem nie mógł zagrać Chińczyk Meng Shan. Nie wiadomo w ogóle, kiedy dołączy do drużyny, a powodem są jego obawy o koronawirusa, trudności z podróżowaniem itd. Z pewnością będziemy walczyli o zwycięstwa w 2 lidze francuskiej, ale bez niego w składzie czeka nas bardzo trudne zadanie. Amiens czy Chartres mają bardzo mocne składy – powiedział Daniel Górak, który w ostatnim sezonie zdobył Mistrzostwo Polski z Sokołowem (wtedy Kolping Frac) Jarosław, a wcześniej triumfował kilka razy w Lotto Superlidze w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Maz.

Były reprezentant Polski i jeden z najlepszych naszych tenisistów stołowych ostatniego 20-lecia rozpoczął swój trzeci etap w karierze we Francji. W przeszłości spędził wiele sezonów z sukcesami w Hennebont, a w rozgrywkach 2018-19 grał w Stella Sport La Romagne.

– W Tours 4S TT zostałem bardzo miło przyjęty przez władze klubu, zawodników i kibiców. Wiem, że wielu naszych fanów oglądało internetową transmisję ze spotkania 1 kolejki. Wierzę, że wspólnie będziemy radować się już 25 października po pierwszym meczu ligowym w swojej hali z Isseenee. Ten zespół zaczął rozgrywki od przegranej 1:3 z Roanne. Dla mnie ważne, że mimo 7-miesięcznej przerwy od meczów o stawkę, udało się bardzo dobrze przygotować i zagrać na solidnym poziomie. Chcę pomóc nowemu klubowi o walce o najwyższe cele – zadeklarował.