Energa Morliny Ostródzianka Ostróda zremisowała na wyjeździe ze Stalą Bielsko-Biała 5:5 w rewanżowym meczu barażowym o awans do LOTTO Superligi. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ostródzian 6:4.

We wtorek punkty zdobyli: dla Stali – Artur Grela 2, Szymon Kolasa 2, Daniel Bąk 1; dla Energii Morliny Ostródzianki – Łukasz Sokołowski 1, Kuba Kwapiś 1, Jacek Mitas 1 oraz w deblu Maksymilian Miastowski/Jacek Mitas i Łukasz Sokołowski/Kuba Kwapiś.

Początek rewanżu należał do drużyny z Bielska-Białej, która objęła prowadzenie 3:1. Po dwóch grach deblowych był remis 3:3, a potem po kolejnych singlach 4:4 i 5:5.

Tenisiści stołowi z Ostródy grali w LOTTO Superlidze od momentu jej powstania w 2009 roku nieprzerwanie do 2019 roku. Potem wrócili do elity na sezon 2021/22, ale od tego czasu grali w 1 lidze.

Stal Bielsko-Biała w dodatkowym barażu zagra z 11 zespołem LOTTO Superligi, TTcup.com Polonią Wąchock.

Rewanżowy mecz barażowy:

Stal Bielsko-Biała – Energa Morliny Ostródzianka Ostróda 5:5 (pierwsze spotkanie 4:6)

Wyniki pojedynków: Daniel Bąk – Maksymilian Miastowski 3:2, Artur Grela – Jacek Mitas 3:1, Szymon Kolasa/Artur Grela – Łukasz Sokołowski/Kuba Kwapiś 1:3, Daniel Bąk – Jacek Mitas 0:3, Artur Grela – Maksymilian Miastowski 3:1, Szymon Kolasa – Kuba Kwapiś 3:2, Piotr Szary – Łukasz Sokołowski 0:3, Daniel Bąk/Piotr Szary – Maksymilian Miastowski/Jacek Mitas 1:3, Szymon Kolasa – Łukasz Sokołowski 3:0, Piotr Szary – Kuba Kwapiś 0:3.