Tenisistki stołowe MKS-u Skarbek Lucrum Tarnowskie Góry zapewniły sobie w sobotę awans do Ekstraklasy kobiet. W dwumeczu barażowym zespół ze Śląska okazał się lepszy od ATS-u east rent Białystok.

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu we własnej hali 7:3, w rewanżu w stolicy Podlasia Skarbek Lucrum Tarnowskie Góry zremisował 5:5. Drużynę z województwa śląskiego do „zwycięskiego remisu” poprowadziła Kinga Falarz, która w Białymstoku pokonała Monikę Tereszkiewicz 3:0 i liderkę ATS-u east rent – Gabrielę Dyszkiewicz 3:2.

Oprócz Falarz w szeregach klubu z Tarnowskich Gór w tym sezonie występowały również Julia Tomecka, Klaudia Franaszczuk, Natalia Szymczyk, Estera Razakowska, Karolina Rakowska, Milena Kluszewska i Natalia Młynek. W rundzie zasadniczej grupy południowej Skarbek Lucrum zajął drugie miejsce z dorobkiem 29 punktów. Łącznie z meczami barażowymi „świeżo upieczony” beniaminek Ekstraklasy kobiet wygrał w tym sezonie 14 spotkań, zanotował cztery remisy i doznał dwóch porażek.

Warto dodać, że kilka dni temu prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapewniły sobie tenisistki stołowe Uczelni Państwowej Zamość, które wygrały zmagania w rundzie zasadniczej grupy południowej. Klub z Lubelszczyzny w meczach barażowych okazał się lepszy od Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W weekend odbyły się także rewanżowe spotkania o utrzymanie w 1. lidze kobiet. W dwumeczach barażowych grę na zapleczu Ekstraklasy w przyszłym sezonie zapewniły sobie Stella Niechan Gniezno i KTS Gliwice.