Marek Badowski awansował do finału gry pojedynczej odbywającego się we Władysławowie turnieju ITTF Challenge Polish Open. W półfinale 22-letni Polak wygrał 4:2 ze starszym o dwa lata Koreańczykiem Park Chan-Hyeokiem.

W ćwierćfinale Koreańczyk zwyciężył 4:2 z rozstawionego z „jedynką” doświadczonego Greka Panagiotisa Gionisa, ale w półfinale Badowski „pomścił” swojego klubowego kolegę – obaj są mistrzami Polski w barwach Dartomu Bogorii – i triumfował 4:2 (8:11, 11:4, 11:7, 11:6, 7:11, 11:9).

W tym sezonie 22-letni reprezentant zespołu z Grodziska Mazowieckiego miał już okazję zagrać ze swoim półfinałowym przeciwnikiem – 10 września w ligowym meczu Dartom Bogoria zwyciężyła w Lęborku 3:2 beniaminka Poltarex Pogoń, a Badowski pokonał Chan-Hyeoka 3:2.

W drugim niedzielnym półfinale zmierzą się Chińczycy Xu Haidong z Xu Yingbinem. Finałowe spotkanie zaplanowano na 17.50 (transmisja w TVP Sport).

Wśród pań w decydującej potyczce, której początek wyznaczono o 17:00, zameldowała się Chinka He Zhuojia, która w półfinale wygrała 4:1 z Zhang Qiang. Jej rywalkę wyłoni konfrontacja ich rodaczki Chen Yi z Koreanką Yang Haeun.

O 15.40 rozpocznie się natomiast finałowa konfrontacja deblistów, w której 17-letni Samuel Kulczycki (w piątek zajął trzecie miejsce wśród młodzieżowców do lat 21) i o rok młodszy Maciej Kubik zagrają z Argentyńczykami Gastonem Alto i Horacio Cifuentesem.

40 minut wcześniej do stołu w finale kobiecych zmagań podejdą dwa azjatyckie duety – Japonki Honoka Hashimoto i Maki Shiomi oraz Lee Eunhye i Shin Yubin z Korei Południowej.