Ostatnie dni są niezwykle udane dla tenisistek stołowych AZS Politechniki Rzeszów. Zespół ze stolicy Podkarpacia w minioną niedzielę sięgnął po Drużynowy Puchar Polski kobiet, a w piątek wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy kobiet.

W decydujących spotkaniach tego sezonu rzeszowianki okazały się lepsze od wicemistrza grupy północnej 1. ligi – UKS Dojlidy Białystok. Po zwycięstwie we własnej hali aż 10:0 (szczegóły meczu), w rewanżu zawodniczki z Podkarpacia przegrały w stolicy Podlasia 4:6 (szczegóły meczu).

Sezon 2022/2023 był niezwykle imponujący dla rzeszowskiego klubu na zapleczu Ekstraklasy. Żeńska drużyna z Podkarpacia oprócz udanych występów w meczach barażowych, wcześniej w imponującym stylu wygrała rundę zasadniczą w grupie południowej, gromadząc na swoim koncie 37 punktów.

W tym bardzo udanym sezonie punkty dla Politechniki Rzeszów przy 1-ligowych stołach zdobywały: Dominika Wołowiec, Katarzyna Galus, Aleksandra Guzik, Oliwia Wątor, Martyna Motyka i Weronika Szczepanik.

W drugiej parze barażowej o awans do Ekstraklasy kobiet, mistrz grupy północnej – Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński zmierzy się z drugą ekipą grupy południowej – KU AZS UE Wrocław II. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 27. maja, a drugie 28. maja.