W większości Azjaci będą rywalami Polaków w turnieju ITTF World Tour Platinum Japan Open – ostatnim sprawdzianie przed Igrzyskami Europejskimi w Mińsku. W Sapporo wystąpi sześcioro biało-czerwonych.

W drugiej rundzie kwalifikacji mistrzyni Europy Li Qian zagra z Kim Hayeong z Korei Południowej lub Huang Yu-Chiao z Tajwanu. W rankingu światowym reprezentantka Polski jest 52., a jej potencjalne przeciwniczki – odpowiednio – 97. i 326. Aby awansować do zawodów głównych, była mistrzyni Polski w singlu i aktualna drużynowa musi pokonać dwie „przeszkody”.

Mistrzyni kraju Natalia Bajor (102.) spotka się z grającą w barwach USA Zhang Lily (75.), a Natalia Partyka (68.) z niesklasyfikowaną na międzynarodowej liście Chinką Liu Fei albo Koreanką Yoo Eunchong (158.).

Wśród mężczyzn brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku Jakub Dyjas (59.) zagra z Koreańczykiem Hwang Minha (145.), a Marek Badowski (109.) z Tajwańczykiem Chen Chien-Anem, który jest 36., a najwyżej w karierze był 17. Chen to mistrz świata w deblu z 2013 roku i ubiegłoroczny wicemistrz świata w grze mieszanej.

Od pierwszej rundy turniej w Japonii zacznie tylko Patryk Zatówka (183.), który wylosował pingpongistę z Hongkongu Kwan Man Ho (519.).

W deblu rozstawieni są Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, a w tej konkurencji wystąpią także Bajor i Partyka oraz Badowski i Zatówka.

W eliminacjach miksta Dyjas i Partyka zagrają z parą z Korei Południowej Cho Daeseong, Shin Yubin, a Badowski i Bajor z Portugalczykami Tiago Apolonią i Shao Jieni.