Reprezentant Chin, mistrz świata w grze mieszanej z 2011 roku zasili skład KST Energi-Manekina Toruń w nowym sezonie Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych. 30-letni Zhang Chao aktualnie występuje w chińskiej superlidze, tworząc zespół Shandong Luneng obok Zhang Jike (dwukrotny indywidualny mistrz świata) oraz Fang Bo (aktualny wicemistrz świata). Obok Azjaty w ekipie torunian zagrają: reprezentant Austrii Chen Weixing, Brazylijczyk Cauzo Matsumoto oraz kadrowicze Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski.

Dzięki wzmocnieniom w składzie Energi-Manekina, siódma drużyna ubiegłego sezonu Wschodzący Białystok Superligi weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Europejskiej Ligi Mistrzów, w której udział bierze szesnaście najlepszych zespołów z całej Europy. Zgodnie z kryteriami Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego, o udziale w LM nie decyduje lokata zajęta w krajowej lidze, a łączny ranking zawodników wchodzących w skład konkretnego zespołu.

Dzięki nowym graczom, KST Energa-Manekin jest sklasyfikowana jako szósta drużyna w Europie. Obok Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Olimpii-Unii Grudziądz, powalczy o tytuł najlepszego europejskiego zespołu 2015/2016.

Tegoroczna edycja Europejskiej Ligi Mistrzów potrwa od 21 sierpnia 2015 do końca maja przyszłego roku i wystąpi w niej aż pięciu zawodników z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Przed kolejną szansą awansu do półfinału tych elitarnych rozgrywek staną aktualni wicemistrzowie Polski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Kilka miesięcy temu, po dwukrotnej porażce z austriackim Weinviertel Niederosterreich, podopieczni Tomasza Redzimskiego zakończyli udział w LM na ćwierćfinale.

Nowy sezon to jednocześnie potężne wzmocnienie zespołu, w którego szeregi wstąpi Jung Joungsik. Koreańczyk, aktualnie 21. zawodnik światowego rankingu ITTF, zwycięzca ostatniego World Tour Korea Open w Incheon, ma wspomóc Dartom Bogorię w walce o najlepszą europejską „czwórkę”.

Na wzmocnienia zdecydowała się również drużyna Dekorglassu Działdowo, która zakontraktowała dwóch czołowych reprezentantów Hongkongu – Tan Penga (13. m-ce rankingu ITTF) oraz Wong Chun Tinga (18. m-ce rankingu ITTF). Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz wymienił cały zespół i w nowym sezonie występować będą w składzie z Koreańczykiem Kang Dong Hoonem, Węgrem Adamem Pattantyusem i Anglikiem Andrew Baggaley’em – aktualnym mistrzem świata w ping pongu. Jedynym Polakiem w barwach Zooleszcza Gwiazdy będzie Artur Białek.

Ciekawie zapowiada się nowy sezon w Palmiarni Zielona Góra, która przedłużyła współpracę z mistrzem świata z 1991 roku Joergenem Perssonem, wielokrotnym mistrzem Polski Lucjanem Błaszczykiem i Miroslavem Horejsim, a do tego nabyła Japończyka Taku Takakiwę, który rok temu był 34. zawodnikiem na świecie.

Coraz lepsi i utytułowani tenisiści stołowi w polskiej lidze to efekt systematycznego rozwoju i profesjonalizacji Wschodzący Białystok Superligi, podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego rozgrywek.