– Tworzymy równy skład, a każdy z nas, zawodników, wniósł wiele dobrego do zespołu – mówi Artur Grela z Lotto Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz po awansie do finału Lotto Superligi. O złoto bydgoszczanie zmierzą się z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca.

W sezonie zasadniczym i grupie mistrzowskiej Lotto Superligi tenisiści stołowi Gwiazdy wygrali 15 meczów i tylko 4 przegrali. W ćwierćfinale play-off pokonali Dekorglass Działdowo 3:2 na wyjeździe i 3:0 u siebie.

– Uważam, że sprawiliśmy lekką niespodziankę, chociaż przed meczem nie byliśmy na straconej pozycji. Wiedzieliśmy, że przy dobrej grze stać nas na pokonanie Dekorglass i tak też się stało. Zagraliśmy 2 dobre mecze i zwyciężyliśmy – powiedział Artur Grela.

Przed sezonem do LOTTO Polski Cukier Gwiazdy dołączył Koreańczyk An Jae-hyun, brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2019 roku. Z powodu pandemii nie zagrał jednak w bydgoskich barwach w LOTTO Superlidze. – Naszą siłą był równy skład, każdy rozgrywa dobry sezon i wniósł dużo do zespołu – dodał wychowanek Naprzodu Borucin.

W pierwszym meczu półfinałowym Artur Grela zdobył decydujący punkt w deblu z Vladislavem Ursu. W rewanżu pokonał Patryk Lewandowskiego w singlu. Przegrał tylko w Działdowie z Jakubem Dyjasem 0:3, a do historii przejdzie pierwszy set zakończony rezultatem 19:21.

– Nigdy nie grałem seta do 21 punktów. Miałem w karierze długie sety, ale żadnego takiego. Generalnie w półfinale zagrałem 2 dobre mecze singlowe oraz jeden w deblu. Pomimo porażki z Jakubem Dyjasem jestem zadowolony z mojej gry, zaprezentowałem się korzystnie, a momentami bardzo dobrze. Zabrakło trochę spokoju i doświadczenia w końcówkach – stwierdził Artur Grela.

Wysoka forma zawodnika bydgoskiego klubu to również efekt ostatniej pracy na zgrupowaniu kadry narodowej w COS OPO Cetniewo we Władysławowie. – Na obozie solidnie trenowaliśmy, pograliśmy na punkty, mieliśmy zajęcia typowo na piłki i myślę, że to spowodowało, iż byłem w dobrej dyspozycji w półfinałach.

Oprócz Artura Grela, w składzie Gwiazdy są Vladislav Ursu, Viacheslav Burov, Kang Dongsoo, Patryk Jendrzejewski i Manush Shah.

W finale przeciwnikiem będzie 7-krotny Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który pokonał w półfinale AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:2 i 3:0.