Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszów) zostali triumfatorami 1. Grand Prix Polski Seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozstawiona z „dwójką” w turnieju Anna Węgrzyn w finałowej grze pokonała rewelację zawodów, nastoletnią Annę Brzyską (PKS Kolping Jarosław) 4:1, dla której był to debiut w seniorskim Grand Prix Polski. Zawodniczka z Podkarpacia w Nowym Dworze Mazowieckim rozegrała fantastyczne zawody. Liderka europejskiej listy kadetek w weekendowej imprezie pokonała m.in. aktualna wicemistrzynię Polski w grze pojedynczej – Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) oraz występującą od kilku sezonów w Ekstraklasie kobiet Katarzynę Ślifirczyk (MUKS Start Nadarzyn). Warto także dodać, że udział w 1. Grand Prix Polski seniorek Anna Brzyska rozpoczęła od piątkowych eliminacji. – W turnieju kobiet doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. Nikogo nie dziwi wygrana Anny Węgrzyn, ale awans do gry finałowej 15-letniej Anny Brzyskiej to miła niespodzianka. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Wróbel, a to świadczy, że mamy w naszym kraju bardzo zdolne pokolenie młodych tenisistek stołowych – ocenił Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Triumfatorem zmagań wśród mężczyzn został Tomasz Lewandowski z rzeszowskiej Politechniki. Były mistrz kraju w grze pojedynczej w decydującej grze ograł Artur Grelę (KS Gwiazda Bydgoszcz) 4:0. Wcześniej, bo w półfinale, rozstawiony w Nowym Dworze Mazowieckim z piątym numerem startowym Lewandowski ograł jednego z faworytów zawodów – Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom). – Pozytywnym zaskoczeniem jest postawa Artura Greli, który dotychczas nie odnosił większych sukcesów w rywalizacji seniorskiej. Jego postawa z pewnością cieszy trenera reprezentacji Polski mężczyzn, bo Artur to młody i perspektywiczny zawodnik – dodał Dryszel. Na najniższym stopniu podium udział w 1. Grand Prix Polski wśród seniorów zakończyli Daniel Bąk z 1-ligowego Orlicza 1924 Suchedniów i Robert Floras, a w gronie seniorek brązowe medale wywalczyły Paulina Krzysiek i Dominika Wołowiec (MUKS Start Nadarzyn). Szczegółowe wynikihttps://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-seniorow-20-21/