Troje reprezentantów Polski – juniorka Anna Brzyska oraz kadeci Zofia Śliwka i Rafał Formela – zagra w turnieju młodzieżowym TOP-10, który od 30 września do 2 października odbędzie się we francuskim Tours.

Z numerem 2 w juniorach rozstawiony był Maciej Kubik, a szansę gry miał także Miłosz Redzimski. – Obydwaj w tym czasie będę w Chinach na Drużynowych Mistrzostwach Świata – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W kadetkach z „dwójką” miała wystąpić Natalia Bogdanowicz. – Na początku października zagra w dwóch turniejach młodzieżowych w Podgoricy na koszt klubu. Oprócz niej będzie tam Weronika Bobek, także z Lidzbarka Warmińskiego. Natalia Bogdanowicz zrezygnowała ze startu we Francji – powiedział Stefan Dryszel.

Rok temu turniej Europe Youth TOP 10 także odbył się w Tours, a 3 miejsce w kategorii juniorów zajął Maciej Kubik. Reprezentant Polski wygrał siedem z dziewięciu pojedynków. Taki sam bilans miało jeszcze trzech zawodników, a ostatecznie wygrał Norweg Borgar Haug przed Chorwatem Ivorem Banem, Maciejem Kubikiem i Węgrem Csabą Andrasem.

W 2022 roku Maciej Kubik został Wicemistrzem Europy Juniorów w singlu.

2 lata wcześniej w TOP-10 w Berlinie uczestniczył tylko Mateusz Zalewski i zajął 5 miejsce w kadetach. Reprezentant Polski był jedynym zawodnikiem w turnieju, który wygrał ze złotym medalistą – Francuzem Felixem LeBrunem.

W 2019 roku Samuel Kulczycki uplasował się na drugiej pozycji w TOP 10 juniorów w holenderskim Noordwijk. W 2018 roku trzeci w kadetach był Maciej Kubik, a w 2017 roku wśród kadetów triumfował Samuel Kulczycki. To najlepsze wyniki Biało-Czerwonych z ostatnich lat.