Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego powołał pana Andrzeja Ochala na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych. Celem nadrzędnym postawionym przed szkoleniowcem jest uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Umowa została podpisana do 2020 roku. Andrzej Ochal to soba związana z kadrą osób niepełnosprawnych od 2009 roku. Wtedy był drugim trenerem oraz asystentem trenera głównego. Od dłuższego czasu pełnił obowiązki szkoleniowca reprezentacji w czasie prowadzonych akcji szkoleniowych.

– To osoba kompetentna, która osiągnęła już sukcesy z kadrą osób niepełnosprawnych. Z ostatnich mistrzostw świata Polacy przywieźli łącznie siedem medali i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Polski Związek Tenisa Stołowego jest zadowolony z tych wyników, dlatego postanowił przedłużyć współpracę z panem Ochalem – powiedział prezes PZTS, Dariusz Szumacher.

Celem nadrzędnym postawionym przed trenerem jest uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio oraz przygotowanie biało-czerwonych do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

– Od 2019 roku rozpoczynamy kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Celem jest uzyskanie kwalifikacje do Igrzysk oraz przygotowanie do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Chcemy kontynuować dobrą passę z ostatnich Mistrzostw Świata, gdzie jako kadra zdobyliśmy rekordową liczbę 7 medali, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji medalowej. Myśląc o kolejnych Igrzyskach w Paryżu i Los Angeles 2028 w miarę możliwości chcemy rozpocząć pracę szkoleniową w postaci 7-8 zgrupowań/konsultacji w roku z 8-10 zawodników w wieku do 18 lat. W pracy szkoleniowej będę współpracować z trenerami: Markiem Biernatem, Xu Kaiem, Feliksem Kordysiem, Ryszardem Grzelakiem oraz akcyjnie z trenerami klubowymi. W sztabie trenerskim jest również psycholog Małgorzata Fijałek-Żuk oraz fizjoterapeuci: Aleksander Wieteska, Maciej Kuziak oraz Mikołaj Kamiński – powiedział trener kadry, Andrzej Ochal.

Umowa ze szkoleniowcem została podpisana do grudnia 2020 roku.