W Wiśle kończy się we wtorek zgrupowanie reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych, które jest jednym z etapów przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Oprócz biało-czerwonych w zajęciach treningowych brali udział również przedstawiciele reprezentacji Serbii.

Koncentrowaliśmy się podczas zgrupowania przede wszystkim na regularności na stole. Obóz w Wiśle był jednym z etapów przygotowań przed kolejnym zgrupowaniem, na którym skoncentrujemy się na założeniach techniczno-taktycznych – mówi Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Oprócz Andrzeja Ochala zajęcia z naszymi kadrowiczami prowadzili także Xu Kai, Marek Biernat (zawodnicy klasa 6-11), Feliks Kordyś i Marta Smętek (zawodnicy na wózkach). Nad odnową biologiczną i treningiem ogólnorozwojowym czuwali Łukasz Ospalski i Aleksander Wieteska.

Kolejne zgrupowania reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych zaplanowano w dniach 24-31. lipca oraz 9-15. sierpnia. – Będą to już bezpośrednie przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodnicy na wózkach dodatkowo będą mogli się sprawdzić podczas XIV Turnieju Słowian w Tarnobrzegu, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Czekają nas pracowite wakacje, podczas których chcemy jak najlepiej przygotować się do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, gdzie reprezentować będzie nasz kraj 12-osobowa grupa w turnieju singlowym oraz cztery zespoły w rywalizacji drużynowej – dodaje Andrzej Ochal.

Do startu w Tokio w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku przygotowują się z kolei Karolina Pęk i Maksym Chudzicki. – Zarówno Karolina jak i Maksym mają możliwość uczestniczyć w zajęciach z reprezentacją Polski kadetów i juniorów. Na początku sierpnia planujemy wspólne treningi Natalii Partyki i Karoliny Pęk w Gdańsku. Zawodniczki skupią się wówczas głównie na grze podwójnej, która może mieć decydujące znaczenie w turnieju drużynowym. W tym samym czasie w zgrupowaniu reprezentacji Polski seniorów w Drzonkowie pod okiem Lucjana Błaszczyka grę podwójną udoskonalać będą Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień – informuje główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.