Andrew Baggaley został mistrzem świata w ping pongu! Anglik po raz czwarty w karierze sięgnął po złoty medal i został liderem klasyfikacji wszech czasów.

W wielkim finale turnieju rozgrywanego w londyńskim Alexandra Palace, Baggaley pokonał po ekscytującym i zaciętym spotkaniu Alexandra Flemminga 3:2. Niemiec po raz trzeci w swojej karierze zagrał w meczu o złoty medal i po raz trzeci przegrał. W dwóch poprzednich przypadkach Flemming musiał uznać wyższość Chińczyka Yana Weihao oraz Andrewa Baggaleya.

W tegorocznej edycji mistrzostw świata w ping pongu wystartowało trzech Polaków. Najlepiej w Alexandra Palace zaprezentował się Filip Szymański, który dotarł do 1/16 finału. Mistrz Polski w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrał z Chińczykiem Liangiem Xue 0:2. Dwaj pozostali przedstawiciele naszego kraju – Jan Olek i Filip Młynarski nie zdołali przebrnąć przez fazę grupową.

Mistrzostwa świata w ping pongu rozgrywane są od 2011 roku. Najwięcej triumfów zanotowali dotychczas Andrew Baggaley i Maxim Shmyrev. Anglik wygrywał czterokrotnie, a Rosjanin na najwyższym stopniu podium stawał w trzech pierwszych edycjach. Po jednym mistrzowskim tytule mają na swoich kontach Chińczycy – Wang Shibo i Yan Weihao.