Grający w 3S Polonii Bytom Robert Floras zdobył aż 3 złote medale Akademickich Mistrzostw Europy w czeskim Ołomuńcu. Zwyciężył w singlu, deblu z Pawłem Fertikowskim oraz turnieju drużynowym w barwach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. W finale gry pojedynczej Robert Floras pokonał nowego zawodnika beniaminka LOTTO Superligi Spójni Warszawa – Piotra Chodorskiego 3:0. W meczu o złoty medal w deblu Robert i Paweł Fertikowski, który w nowym sezonie zagra w Dekorglassie Działdowo, wygrali 3:2 z zawodnikami Magnitogorsk State Technical University Kirillem Gerasimenko i Ilyą Zhidkovem, którzy z kolei w półfinale wyeliminowali Piotra Chodorskiego i Bogusława Koszyka (PWSZ Wałbrzych) 3:2.

Złoty medal w grze podwójnej zdobyły też tenisistki stołowe AWF Wrocław Paulina Nowacka i Sandra Wabik. W finale wygrały z Liu Haoyu i Marią Tsaptsinos 3:2. Brąz dla Karoliny Lalak i Natalii Bąk (Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa), które w półfinale przegrały z Pauliną Nowacką i Sandrą Wabik 2:3.

Brąz wywalczyła także Paulina Nowacka w singlu. W ćwierćfinale ograła miejscową rywalkę Karolinę Mynarovą (University Palacky Olomouc) 3:1, a w półfinale przegrała z Ekateriną Gusevą (Kazan Innovative University) 0:3.

Polacy byli blisko kolejnych medali, w ćwierćfinałach Bogusław Koszyk został pokonany przez Daniela Reeda (University of Nottingham) 3:2, a Piotr Cyrnek (Politechnika Rzeszowska) przez Gencaya Menge (Marmara University) 3:2.

Wcześniej w drużynówce złoto zdobyli zawodnicy PWSZ Wałbrzych, srebrny wywalczyły pingpongistki AJD Częstochowa, a brąz dla męskiego zespołu Akademii Leona Koźmińskiego.

Wyniki finałów

singiel mężczyzn
Pior Chodorski – Robert Floras 0:3 (-9,-9,-1)

debel mężczyzn
Kirill Gerasimenko/Ilya Zhidkov – Paweł Fertikowski/Robert Floras 2:3 (6,-8,-8,8,-8)