Za tydzień w Malmoe rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Aktualnie reprezentacje Polski juniorów i juniorek przebywają na zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo, które zakończy się tuż przed zawodami w Szwecji.

  • Przed mistrzostwami w Malmoe mieliśmy zaplanowane dwie akcje szkoleniowe. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w Gdańsku, a drugie trwa aktualnie we Władysławowie. W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku skupialiśmy się na taktyce i trzeciej piłce – mówi Alan Woś, trener reprezentacji Polski juniorek.

Pierwsze grupowanie naszych juniorek i kadetek zakończyło się w miniony piątek w Gdańsku, a drugi obóz rozpoczął się we wtorek we Władysławowie. Trener biało-czerwonych licz, że najlepsza forma pojawi się u polskich tenisistek stołowych w Szwecji.

  • Najważniejsze, że przygotowania do zawodów w Malmoe przebiegają bez komplikacji i kontuzji. Forma? Najważniejsze, aby przyszła podczas Mistrzostw Europy. Teraz zawodniczki skupiają się na przygotowaniach – dodaje Alan Woś, który w minionym sezonie występował również jako zawodnik 1-ligowego LUKS TOP Solec Kujawski.

Reprezentacja Polski juniorek w Skandynawii wystąpi w składzie: Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz, Karolina Hołda i Zuzanna Pawelec. Z kolei w drużynie kadetek na turniej w Malmoe znalazły się Katarzyna Rajkowska, Wanessa Kulczycka, Maja Łakoma i Emilia Twardawa.