– Ważne dla mnie, że mogłam wrócić do stołu i rywalizować ze wszystkimi na najważniejszej imprezie w roku jakimi są Mistrzostwa Polski – mówi Agata Zakrzewska, która w Młodzieżowych MP w Sępólnie Krajeńskim zdobyła srebrny medal w deblu razem z Gabrielą Dyszkiewicz oraz brązowe w singlu i mikście z Kacprem Petasiem.

Półtora roku temu w Krośnie Agata Zakrzewska doszła do półfinału gry pojedynczej MMP, w którym przegrała z Julią Szymczak 2:4. Tym razem znów znalazła się w strefie medalowej, a o wejście do finału uległa 2:4 Annie Węgrzyn, która z kolei później w meczu o tytuł został pokonana przez swoją siostrę Katarzynę 4:0.

– Nie mam wielu okazji do rywalizacji na punkty z Anią i Kasią Węgrzyn, a taka możliwość pojawia się przede wszystkim na turniejach. Każdy mecz jest inny i to samo mogę powiedzieć o półfinałowym spotkaniu z Anią. Dlatego ciężko porównywać ten z poprzednimi. Tym razem Ania okazała się lepsza, lecz skupiałam się nad rozwiązaniami i moją grą. Były lepsze i gorsze momenty, dlatego ważne jest wyciąganie wniosków, aby pójść dalej i w kolejnych spotkaniach pokusić się o zwycięstwo – powiedziała Agata Zakrzewska, której trenerem w klubie i reprezentacji jest Zbigniew Nęcek.

Podobnie jak w Krośnie, w grze podwójnej wychowanka GKTS Wiązowna występowała z Gabrielą Dyszkiewicz. W poprzednich mistrzostwach, po 3 zwycięstwach dopiero w finale przegrały z Julią Szymczak i Sandrą Kozioł 2:3. W 5 secie było 9:11. W Sępólnie Krajeńskim powtórzyły ten sukces, a w grze o tytuł rywalizowały z Anną i Katarzyną Węgrzyn. Bliźniaczki wygrały 3:0.

– Z Gabrysią mamy kilka startów za sobą, w poprzednim roku również zdobyłyśmy srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Uważam, że nasz debel rozwinął się od tamtej pory i coraz lepiej rozumiemy się przy stole. Myślimy długofalowo o naszej współpracy i pozytywnie podchodzimy do wspólnych gier – dodała zawodniczka KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

W niedawno rozegranych zawodach o MMP w woj. kujawsko-pomorskim po trzeci krążek Agata Zakrzewska sięgnęła w mikście z Kacprem Petasiem. W półfinale ulegli Katarzynie Węgrzyn i Łukaszowi Wachowiakowi 1:3.

– Z Kacprem graliśmy pierwszy raz i jestem bardzo zadowolona z naszej postawy. Myślę, że w kolejnych wspólnych spotkaniach będziemy się bardziej uzupełniać i walczyć o następne medale – zaznaczyła 20-letnia tenisistka stołowa. Za rok Agata Zakrzewska jeszcze raz będzie mogła rywalizować w Młodzieżowych MP.