W 2022 roku w Częstochowie Katarzyna Węgrzyn zdobyła 3 złote medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Czy jej osiągnięcie w Białymstoku (21-23 marca) może wyrównać Zuzanna Wielgos? Zagra w singlu, deblu z Natalią Bajor i mikście z Samuelem Kulczyckim.

Rok temu w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, Zuzanna Wielgos po raz pierwszy zdobyła medal w seniorskich IMP. W grze pojedynczej sięgnęła po srebro.

– O ósemkę wygrałam z Iloną Sztwiertnią, w ćwierćfinale z Kingą Stefańską i półfinale z Natalią Bajor. W finale przegrałam z Katarzyną Węgrzyn 1:4. Wcześniej oraz później wygrałam z Kasią, m.in. pokonałam ją na Grand Prix Polski w Gliwicach – mówi 19-letnia Zuzanna Wielgos.

Na przykład w IMP w 2023 roku w Płocku zawodniczka Fibrain AZS Politechnika Rzeszów poniosła porażkę w ćwierćfinale z Wiktorią Wróbel 0:4. Z kolei w 2022 roku Zuzanna Wielgos osiągnęła 1/8 finału w Częstochowie.

– Odpowiedź jest jedna, gram coraz lepiej, poprawiłam swoje umiejętności, jestem pewniejsza w poszczególnych zagraniach, stąd medal w ubiegłym roku w Gdańsku – powiedziała Zuzanna Wielgos.

W 93 IMP w Białymstoku (21-23 marca) w pierwszej czwórce rozstawione są: Natalia Bajor, Zuzanna Wielgos, bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn. Ostatnia z wymienionych triumfowała kolejno w 2022, 2023 i 2024 roku.

– Chciałabym znowu sięgnąć po medal, jeśli zagram dobrze, mam szansę na złoto. W deblu wystąpię z Natalia Bajor, a mikście z Samuelem Kulczyckim. I jak najbardziej jesteśmy w stanie sięgnąć po tytuł również w grach podwójnych – przyznała Zuzanna Wielgos.

W grze pojedynczej z pewnością nie zabraknie niespodzianek. Czy do walki o złoto włączy się np. Paulina Krzysiek ze Startu Nadarzyn, która w Ekstraklasie wygrała m.in. z Portugalką Fu Yu, Szwedką Li Fen i Katarzyną Węgrzyn.

– Uważam, że jest dużo zawodniczek, które mogą powalczyć o medal. Na Mistrzostwach Polski jest większy stres oraz jest to turniej wymagający, ponieważ rozgrywane są też gry podwójne – dodała Zuzanna Wielgos.

Na co dzień trenuje w Rzeszowie m.in. ze Szwedką Li Fen, Japonką Ayami Narumoto, Koreanką Kim Yerin. – Li Fen oraz Ayami mają bardzo nieprzyjemny serwis. Fen gra bardzo niestandardowo, jest to starszy styl oraz wolniejszy niż Ayami. Narumoto ma czopa na bekhendzie i bardzo trudno się z nią gra. Kim jest szybka przy stole, ma też bardzo dobry forhend – stwierdziła.

Po IMP w Białymstoku, Zuzannę Wielgos czekają m.in. turnieju Feeder w Słowenii i Anglii, ćwierćfinał Pucharu Europy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Indywidualne Mistrzostwa Świata Seniorów. – Przede mną bardzo intensywny czas. Ale jeszcze przed MP zagramy dwa mecze ligowe, w tym derbowy z Tarnobrzegiem – mówiła Zuzanna Wielgos.