Pary rozstawione z numerem piątym i dziesiątym zagrają w niedzielnym finale 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze mieszanej. Turniej od piątku rozgrywany jest w Orlen Arenie w Płocku.

Tylko jedna z czterech najwyżej rozstawionych par wywalczyła medal w tegorocznych mistrzostwach kraju w grze mieszanej. Mowa o Macieju Kubiku i Ilonie Sztwiertni (nr 3), którzy dotarli do półfinału. Jedni z faworytów zmagań w Płocku przegrali jednak swoje półfinałowe spotkanie i ostatecznie staną w niedzielę na najniższym stopniu podium.

O mistrzowski tytuł w Orlen Arenie powalczą w ostatnim dniu 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze mieszanej Konrad Kulpa i Natalia Bogdanowicz oraz Tomasz Kotowski i Zuzanna Wielgos. Pierwsi w półfinale ograli Kubika i Sztwiertnię 3:1, a drudzy w identycznych rozmiarach uporali się z Szymonem Malicki i Katarzyną Ślifirczyk.

Po raz pierwszy od czterech lat na podium IMP w grze mieszanej zabraknie Katarzyny Węgrzyn. Tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław w latach 2019-2021 zdobywała w złote medale w parze z Samuelem Kulczyckim, a przed rokiem stanęła na najwyższym stopniu podium w duecie z Maciejem Kubikiem.

Finałowy mecz gry mieszanej 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 12:45.

Wyniki półfinałów gry mieszanej:
Maciej Kubik/Ilona Sztwiertnia – Konrad Kulpa/Natalia Bogdanowicz 1:3 (6:11, 9:11, 11:8, 10:12)
Szymon Malicki/Katarzyna Ślifirczyk – Tomasz Kotowski/Zuzanna Wielgos 1:3 (7:11, 11:6, 5:11, 6:11)