– Gram w Indywidualnych Mistrzostwach Polski od 2006 roku i tym razem czekają mnie nowe wyzwania w deblu oraz mikście. Oczywiście mam swoje aspiracje także w singlu – mówi Szymon Malicki, który w dniach 24-26 marca zagra w 91. IMP w Płocku.

W ostatnich edycjach mistrzostw kraju zawodnik z Grudziądza występował z Arturem Grelą, zaś w grze mieszanej z Roksaną Załomską i przed rokiem z Natalią Bogdanowicz. Teraz przyszedł czas na zmiany.

– W deblu wystąpią z Tomaszem Tomaszukiem, a w mikście z Katarzyną Ślifirczyk. Z Kasią jeszcze nie grałem, zaś z Tomkiem od 3 lat tworzymy duet w meczach Lotto Superligi. Dobrze się znamy i teraz spróbujemy swoich sił na Mistrzostwach Polski – powiedział 34-letni Szymon Malicki.

Pingpongiści AZS AWFiS Balta Gdańsk od sezonu 2020/21 rozegrali wspólnie 20 meczów deblowych w superlidze, z których wygrali 13. Pokonali m.in. takie pary jak: Damian Węderlich/Shogo Tahara, Miłosz Redzimski/Michał Gawlas, Miłosz Redzimski/Pavel Sirucek (półfinał play-off), Tomasz Kotowski/Damian Węderlich, Tomasz Lewandowski/Patryk Dziuba, Jaroslav Zhmudenko/Alan Kulczycki.

W deblu Szymon Malicki jest 3-krotnym Mistrzem Polski z Lucjanem Błaszczykiem (2006), Filipem Szymańskim (2010), Michałem Dąbrowskim (2015). Ale na spektakularny sukces czeka również w singlu.

– Nie nastawiam się na konkretny wynik, małe kłopoty zdrowotne w zeszłym sezonie i słabsza dyspozycja w tym na turniejach Grand Prix Polski spowodowała, że jestem dosyć daleko rozstawiony. Dlatego skupiam się na dobrej grze, są 3 konkurencje, turniej może być długi, a przy dobrej grze jestem w stanie w każdej walczyć o medale – dodał pingpongista, który całkiem niedawno, bo w 2020 i 2021 roku był w ćwierćfinale MP w grze pojedynczej.

Na mały plus tego pingpongisty przemawia fakt, że jako jeden z niewielu rywalizował już w Orlen Arenie w Płocku. Zagrał w 2011 roku w Superpucharze Polski. W finale jego ówczesny klub z Ostródy przegrał z Gorzovią Gorzów Wielkopolski.

Po zakończeniu 91. IMP zawodników AZS AWFiS Balta czekają na wyjeździe mecze z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi. Jeśli nic się nie zmieni, gdańszczanie przystąpią z numerem 6 do play-off. W poprzednich rozgrywkach było podobnie i wtedy zdobyli swój drugi z rzędu brązowy medal.