Paulina Krzysiek z MUKS-u Start Nadarzyn pokonała po fantastycznym meczu Natalię Bajor (KTS Tarnobrzeg) 4:0 i zagra w półfinale 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej, które rozgrywane są w Płocku.

Już w ćwierćfinale mistrzostw rozgrywanych w Orlen Arenie doszło do starcia finalistek Indywidualnych Mistrzostw Polski z 2020 roku z Białegostoku. Trzy lata temu w stolicy Podlasia zwyciężyła Natalia Bajor. W Płocku triumf w czterech setach, po znakomitym spotkaniu, zanotowała Paulina Krzysiek i to ona zagra w półfinale 91. IMP w grze pojedynczej.

W niedzielnym półfinale rywalką Pauliny Krzysiek będzie Wiktoria Wróbel z MRKS-u Gdańsk, która w ćwierćfinale wygrała z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszów) 4:0.

W strefie medalowej 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski znalazły się również Katarzyna i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), które w niedzielę czeka siostrzany bój w półfinale. W 1/4 finału Anna wygrała z Roksaną Załomską (KU AZS UE Wrocław) 4:2, a Katarzyna pokonała brązową medalistkę poprzednich mistrzostw – Magdalenę Sikorską (KU AZS ANS Łomża) 4:1.

Początek spotkania był nerwowy w moim wykonaniu. Magda zawsze dobrze przygotowuje się do meczów i wie jak grać. W pierwszym secie czułam się zagubiona i ta gra nie wyglądała tak, jakbym sobie tego życzyła. Cieszę się jednak, że z każdą piłka moja gra wyglądała lepiej i wygrałam całe spotkanie – powiedziała Katarzyna Węgrzyn po pokonaniu Magdaleny Sikorskiej.

Siostrzany półfinał będzie trudny dla obydwu zawodniczek, które jednak już przyzwyczaiły się do bezpośredniej rywalizacji podczas mistrzowskich imprez. – To są ciężkie pojedynki. Zawsze po takich meczach pozostaje lekki niesmak, bo wiadomo, że chcemy dla siebie jak najlepiej. Bardzo jednak się cieszę z tego że zagramy w półfinale, bo to oznacza, że obydwie zdobędziemy medal w Płocku – powiedziała Anna Węgrzyn.

Półfinałowe spotkania gry pojedynczej kobiet zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 9:00.