Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) w gronie mężczyzn oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wśród kobiet zdobyli w Częstochowie złote medale 90. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Toruński duet, który po raz trzeci w historii zdobył mistrzowski tytuł (poprzednio Kulpa i Kotowski wygrywali w latach 2019-2020), w spotkaniu finałowym pokonał obrońców trofeum z Arłamowa – Daniela Bąka (Orlicz 1924 Suchedniów) i Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 3:1 (10:12, 11:3, 11:9, 11:9).

Był to trudny mecz dla nas, ale graliśmy przecież z obrońcami tytułu z Arłamowa. W pierwszym secie wspólnie z Konradem dość słabo serwowaliśmy i to rywale mieli inicjatywę przy stole. Na szczęście nasza gra w kolejnych partiach wyglądała już dużo lepiej i udało nam się odzyskać tytuł mistrzów Polski – powiedział po spotkaniu finałowym Tomasz Kotowski z Energa KTS Toruń.

W grze podwójnej kobiet po swój pierwszy mistrzowski tytuł sięgnęły Katarzyna i Anna Węgrzyn. Wrocławianki w finałowym meczu wygrały z nadarzyńskim duetem Paulina Krzysiek/Katarzyna Ślifirczyk 3:2 (11:9, 5:11, 11:7, 8:11, 11:7).

Brązowe medale w gronie kobiet w Częstochowie wywalczyły Aleksandra Michalak (KTS Tarnobrzeg) i Anna Kubiak (ZKS Zielona Góra) oraz Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) w gronie kobiet, a wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Kubik i Kamil Kurowski (Dekorglass Działdowo) oraz rozstawieni z „dwójką” Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Maz.) i Przemysław Walaszek (Energa KTS Toruń).