Hotel Arłamów będzie gospodarzem 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26-28. marca 2021 roku.

– Indywidualne Mistrzostwa Polski wracają na Podkarpacie po czternastu latach. Po raz ostatni najlepsi tenisiści i tenisistki stołowe w naszym województwie rywalizowali w 2007 roku w Rzeszowie – informuje Grzegorz Kielar, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej w stolicy Podkarpacia w 2007 roku należał do Lucjana Błaszczyka i Xu Jie, którzy wywalczyli złote medale w grze pojedynczej. W grze podwójnej na najwyższym stopniu podium stanęli Marcin Kusiński i Bartosz Such oraz Xu Jie i Monika Pietkiewicz. Mistrzami kraju w grze mieszanej zostali wówczas Daniel Górak i Magdalena Cichocka.

Zaplanowane na koniec marca 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski odbędą w Hotelu Arłamów. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w europie. Na terenach należących do hotelu znajdują się m.in. hala sportowa, boisko piłkarskie, kompleks narciarski, strefa spa, baseny, ośrodek jeździecki czy pole golfowe. W przeszłości właśnie w Hotelu Arłamów do najważniejszych imprez przygotowywała się reprezentacja Polski w piłce nożnej.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tegoroczne mistrzostwa odbędą się w Arłamowie. Negocjacje były długie, ale udało nam się dojść do porozumienia. Tenisiści stołowi będą rywalizować w nowoczesnej hali w niezwykłym miejscu. Jestem przekonany, że turniej zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników – mówi Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. organizacyjnych. Bardzo prawdopodobne, że przy okazji marcowych mistrzostw odbędą się obchody 90-lecia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. – To świetny pomysł, aby w Arłamowie połączyć 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski z 90-leciem PZTS. Decyzja jednak zależeć będzie od Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego – dodaje Dziukiewicz.

Na obiektach Hotelu Arłamów zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o medale w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. Tytułów wywalczonych w 2020 roku w singlu w Arłamowie bronić będą Jakub Dyjas i Natalia Bajor.