Bez większych niespodzianek przebiegały piątkowe zmagania w grze mieszanej podczas 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Do ćwierćfinałów awansowało sześć najwyżej rozstawionych par.

W sobotnim ćwierćfinale zobaczymy najwyżej rozstawioną parę w mistrzostwach – Jakuba Perka i Natalię Bajor. Faworyci zawodów podczas pierwszego dnia zmagań w Białymstoku pokonali Mateusza Trokę i Natalię Bogdanowicz 3:0 oraz Adriana Więcka i Wiktorię Wróbel 3:1. Ich rywalami w 1/4 finału będą Damian Węderlich i Klaudia Kusińska, którzy wyeliminowali z turnieju rozstawionych z „ósemką” – Filipa Szymańskiego i Agatę Zakrzewską.

W ekspresowym tempie do czwartej rundy awansowali Tomasz Lewandowski i Paulina Krzysiek. Para rozstawiona z numerem drugim w stolicy Podlasia wygrała z Danielem Lisem i Elizą Brzęczek 3:0 oraz Arturem Grelą i Aleksandrą Michalak. W ćwierćfinale Lewandowski i Krzysiek zagrają z Tomaszem Kotowskim i Julią Ślązak.

Grono ćwierćfinalistów uzupełniają aktualni mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji – Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, wicemistrzowie kraju z poprzedniego roku – Robert Floras i Anna Węgrzyn, Piotr Chodorski i Katarzyna Galus oraz Szymon Malicki i Roksana Załomska.

Pojedynki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w sobotę.

Pary ćwierćfinałowe:
Jakub Perek/Natalia Bajor – Damian Węderlich/Klaudia Kusińska
Piotr Chodorski/Katarzyna Galus – Robert Floras/Anna Węgrzyn
Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn – Szymon Malicki/Roksana Załomska
Tomasz Kotowski/Julia Ślązak – Tomasz Lewandowski/Paulina Krzysiek

Rozgrywki

Kobiety – gra pojedyncza
Mężczyźni – gra pojedyncza
Kobiety – gra podwójna
Mężczyźni – gra podwójna
Gra podwójna mieszana