Byli mistrzowie Polski w grze pojedynczej – Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) i Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok) nie zagrają w ćwierćfinałach 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku. Obydwaj przegrali swoje spotkania w 1/8 finału gry pojedynczej.

Ulubieniec miejscowej publiczności – Wang Zeng Yi w trzeciej rundzie turnieju uległ rozstawionemu z numerem drugim Markowi Badowskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:4 (7:11, 11:8, 15:13, 11:8, 5:11, 9:11, 5:11). Podopieczny Tomasza Redzimskiego zrewanżował się tym samym popularnemu „Wandżiemu” za niedawną porażkę w LOTTO Superlidze 0:3. W najlepszej „8” białostockich mistrzostw zabraknie także Tomasza Lewandowskiego. Mistrz Polski z 2016 roku z Wałbrzycha w 1/8 finału przegrał z niezwykle utalentowanym Maciejem Kubikiem z Dekorglassu Działdowo 2:4 (9:11, 7:11, 6:11, 11:5, 11:7, 18:20).

Pewnie do ćwierćfinałów awansowali Jakub Dyjas i Patryk Chojnowski. Zawodnik Energa KTS Toruń 4:1 (11:6, 11:7, 11:4, 9:11, 11:4) pokonał Michała Bańkosza (KU AZS UE Wrocław), a obrońca mistrzowskiego tytułu ograł rozstawionego z „trójką” Piotra Chodorskiego (AZS Politechnika Rzeszów) 4:1 (4:11, 11:7, 11:9, 11:9, 11:9). Stawkę uczestników czwartej rundy uzupełniają Konrad Kulpa (Energa KTS Toruń), Marco Golla (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), Robert Floras (Polonia Bytom) i Szymon Malicki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz).

W rywalizacji kobiet w Białymstoku dominują zawodniczki dwóch klubów – KU AZS UE Wrocław i Startu Nadarzyn. Ten pierwszy zespół w czwartej rundzie reprezentować będą aż trzy tenisistki stołowe: Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn. Z kolei drużyna z Nadarzyna ma dwie swoje przedstawicieli w 1/4 finału – Julię Ślązak i Paulinę Krzysiek. Ponadto w ćwierćfinałach wystąpią także Paulina Nowacka (LKTS Luboń), Kinga Stefańska (KTS Siarka Tarnobrzeg) i  najmłodsza w tym gronie, niespełna 14-letnia Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk).

Za niespodziankę można uznać brać awansu do ćwierćfinału triumfatorki 3. Grand Prix Polski seniorek w Gdańsku – Klaudii Kusińskiej. Zawodniczka występująca na co dzień w szwedzkiej ekstraklasie w trzeciej rundzie przegrała z Julią Ślązak 2:4 (9:11, 7:11, 11:9, 6:11, 11:8, 11:13).

Miejsca w najlepszej „ósemce” zabrakło także dla innych tenisistek stołowych występujących w ekstraklasie. W trzeciej rundzie z zawodami pożegnały się m.in. Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew), Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa) i Sandra Wabik (KU AZS UJD Częstochowa).