Już w 1/8 finału gry pojedynczej może dojść do meczu Marka Badowskiego z Wang Zeng Yi w 88. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Wcześniej Marek Badowski musi pokonać jednego rywala, a Wandżi wygrać z dwoma.

W historii MP Wang Zeng Yi raz zdobył złoty medal w singlu, zaś Marek Badowski przegrał 2 finały.

Broniący tytułu Patryk Chojnowski w 1 rundzie zagra z Kamilem Zdzienickim, a na zwycięzcę czeka już Filip Szymański.

Od 2 rundy zawody rozpocznie jeden z głównych faworytów Jakub Dyjas. Spotka się z Michałem Murawskim lub Przemysławem Walaszkiem. W 3 rundzie (1/8 finału) może dojść do gry Jakuba Dyjasa z najstarszym uczestnikiem turnieju prawie 49-letnim Marcinem Kusińskim. Weteran wcześniej musi wygrać z Michałem Bańkoszem albo Jakubem Masłowskim.

W jednej połówce turniejowej drabinki kobiet są triumfatorka dwóch ostatnich edycji MP Natalia Bajor oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2018 roku Katarzyna Grzybowska-Franc, Mistrzyni Polski z 2014 i 2015 roku. Do ich meczu może dojść w półfinale, ale wcześniej obie czekają trudne potyczki.

Jeśli obędzie się bez niespodzianek, w 3 rundzie Natalia Bajor zmierzy się z Magdaleną Sikorską, a w ćwierćfinale z Anną Węgrzyn, Mistrzynią Europy Juniorek. Katarzyna Grzybowska-Franc rozpocznie rywalizację od spotkania z Wiktorią Wróbel albo Elizą Brzęczek, a później jeśli będzie wygrywać może zagrać np. z Katarzyną Węgrzyn.

Tak jak w zawodach mężczyzn na pierwszy tytuł czekają m.in. Marek Badowski czy Robert Floras, tak w singlu kobiet nigdy nie zwyciężyła Natalia Partyka. W 2 rundzie, a swojej pierwszej, spotka się z Alicją Łebek lub Kamilą Gryko, a na dalszym etapie może trafić na Kingę Stefańską albo Roksanę Załomską.

W grze pojedynczej 88 IMP w Białymstoku zagra po 48 zawodniczek i zawodników. W turnieju zabraknie m.in. Mistrzyni Europy Li Qian oraz byłego Wicemistrza Europy w deblu Daniela Góraka (ten sukces z Jakubem Dyjasem). W sobotę i niedzielę transmisje na żywo w telewizji Sport Klub.

Rozgrywki

Kobiety – gra pojedyncza
Mężczyźni – gra pojedyncza