Konrad Kulpa i Natalia Bajor po emocjonującej końcówce pokonali w finale gry mieszanej Jakuba Perka i Magdalenę Sikorską 3:2.

Mecz trzymał w napięciu do ostatniej piłki. W decydującym piątym secie najpierw prowadzili Kulpa z Bajor, potem seria świetnych ataków Perka wyprowadziła na prowadzenie jego parę. Przy 9:9 Kulpa trafił w siatkę z wysokiej, łatwej piłki, ale 30-latkowie nie wykorzystali meczbola, a po chwili smutni odchodzili od stołu, bo Kulpa i Bajor wygrali trzy ostatnie akcje.

– Finał był bardzo trudny, ale najtrudniejszy pojedynek mieliśmy w pierwszej rundzie z Adamem Doszem i Honoratą Olczak. Przegrywaliśmy 0:2 w setach i 1:3 w trzeciej partii. Zachowaliśmy jednak więcej zimnej krwi i wygraliśmy. Potem było już z górki – mówiła Bajor, dla której był to nie tylko pierwszy złoty medal w kategorii seniorów, ale w ogóle pierwszy udział w wielkim finale. – To dla nas tym większy sukces, że pierwszy raz gramy razem miksta – zdradził Kulpa. Oboje złoci medaliści w mikście reprezentowali Polskę w drużynowych MŚ w Malezji.

Finał
Konrad Kulpa (Energa Manekin Toruń), Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) – Jakub Perek (Pogoń Lębork), Magdalena Sikorska (KS Polkowice) 3:2 (11:5, 10:12, 11:7, 7:11, 12:10)

Brązowe medale: Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów), Anna Zielińska (Chrobry Międzyzdroje) oraz Bogusław Koszyk (Warta Kostrzyn), Katarzyna Ślifirczyk (AZS AJD Częstochowa)

Galeria

Transmisje „na żywo”

1. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – transmisja internetowa i telewizyjna

Materiały do pobrania

1. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – komunikat organizacyjny
2. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – lista uprawnionych do startu
3. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – komunikat przedstartowy
4. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – program minutowy
5. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – gra pojedyncza seniorek
6. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski – gra pojedyncza seniorów
7. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra podwójna seniorek
8. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra podwójna seniorów
9. 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra mieszana

Plakat