Jakub Dyjas i Daniel Górak kontra Robert Floras i Daniel Bąk – oto skład niedzielnego finału gry podwójnej. Dyjas i Górak w singlu przepadli odpowiednio w ćwierćfinale i półfinale. Awansem do finału debla przynajmniej częściowo powetowali sobie niepowodzenie w singlu. W półfinale z Szymonem Malickim i Jakubem Kosowskim reprezentantom Polski poszło łatwiej niż się spodziewali. Dla Góraka jest to już trzeci finał debla w życiu, dla Dyjasa – drugi. Wspólnie do meczu o złoto przystąpią jednak po raz pierwszy.

Podobnie zresztą, jak Floras z Bąkiem. Wprawdzie Floras był już mistrzem Polski w tej konkurencji (z Górakiem w 2013 roku), ale ostatnio występował raczej z kontuzjowanym obecnie Pawłem Fertikowskim (brąz 2015). Zresztą z Fertikowskim medal (srebrny) wywalczył także… Bąk cztery lata temu. Obaj występowali kiedyś w klubie z Zielonej Góry, chociaż nie grali razem w jednym sezonie.

Florasa i Bąka półfinał kosztował więcej nerwów niż Dyjasa i Góraka. Rywalizowali z Piotrem Cyrnkiem i Krzysztofem Marcinowskim z Pegaza Łańcut. Obecność pierwszoligowców w półfinale to niespodzianka. A obaj mogli wejść nawet do finału. W końcówce piątego seta zabrakło im jednak dokładności i zimnej krwi. W trzecim secie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, gdy sędzia odebrał Cyrnkowi i Marcinowskiemu punkt za nieprawidłowy serwis tego drugiego. Marcinowski miał po meczu pretensje o tę sytuację. Mogła ona mieć znaczenie, bo przy stanie 1:1 Floras i Bąk wygrali tę partię tylko 11:9.

Wyniki półfinałów
Jakub Dyjas, Daniel Górak – Szymon Malicki, Jakub Kosowski 3:1 (11:8, 4:11, 11:8, 11:7)
Robert Floras, Daniel Bąk – Piotr Cyrnek, Krzysztof Marcinowski 3:2 (6:11, 11:6, 11:9, 8:11, 11:7)