Zwycięską passę podtrzymały mistrzynie Polski w tenisie stołowym – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. W meczu ósmej kolejki ekstraklasy podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka u siebie pokonały ATS east rent Białystok 3:0.

W poszczególnych spotkaniach w hali MOSiR Białorusinka Wiktoria Pawłowicz wygrała z Zauresz Akaszewą z Kazachstanu 3:1, Amerykanka Wu Yue z Pauliną Knyszewską 3:1 i Kinga Stefańska z Gabrielą Dyszkiewicz 3:0.

Tarnobrzeżanki zgromadziły 23 punkty i w tabeli o trzy wyprzedzają KU AZS UE Wrocław, a o cztery SKTS Sochaczew. Zespół ATS east rent plasuje się na ostatniej, 10. pozycji – 4 pkt.

W tym sezonie w składzie mistrzyń kraju zagrało siedem pingpongistek: Wu Yue ma sześć zwycięstw i porażkę, Rumunka Elizabeta Samara 4-0, Pawłowicz 4-0, Niemka Han Ying 2-0, aktualna mistrzyni Europy Li Qian 2-0, Agata Zakrzewska 2-0 i Stefańska 4-3.

Inna białostocka drużyna – Dojlidy pokonały KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0. Brązowa medalistka ubiegłorocznych ME Katarzyna Grzybowska-Franc triumfowała w potyczce z Mają Miklaszewską 3:1, a punkty zdobyły też juniorki Białorusinka Daria Kisel i Michalina Górska.

Po bardzo zaciętym spotkaniu Polmlek Lidzbark Warmiński wygrał z Bronowianką Kraków 3:2. W decydującej grze Dong Rui Fang okazała się lepsza od Dominiki Wołowiec. Zawodniczki z Warmii i Mazur z 13 pkt sklasyfikowane są na czwartym miejscu, gwarantującym udział w play off.

W innym ciekawym spotkaniu GLKS Scania Nadarzyn przegrał z Bebetto AZS UJD Częstochowa 1:3. Nie do zatrzymania była ukraińska defensorka Tetiana Bilenko, która zanotowała dwie wygrane po 3:0 z Katarzyną Ślifirczyk i Pauliną Krzysiek. Punkt zapisał na koncie również Roksana Załomska. W mazowieckiej ekipie zwycięstwo odniosła Julia Ślązak, która była w składzie brązowych medalistek drużynowych mistrzostw Europy w Nantes.

Do zakończenia pierwszej rundy ekstraklasy pozostała jedna kolejka. W sobotę 30 listopada KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zagra w Łomży, a tego dnia w derbach Mazowsza SKTS Sochaczew podejmie GLKS Scania Nadarzyn. Z kolei w Częstochowie Bebetto AZS UJD zmierzy się z Dojlidami Białystok.