Kadet Samuel Kulczycki wygrał z Francuzem Bilalem Hamache 4:0 i awansował do półfinału 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Reprezentant Polski ma już zapewniony medal.

Jutro o finał Samuel zagra z Rosjaninem Vladimirem Sidorenko.

Samuel Kulczycki dziś 2-krotnie grał z Bilalem Hamache – w ćwierćfinale debla wraz z Maciejem Kubikiem przegrali jednak z Francuzami (drugim w parze był Dorian Zheng) 0:3.

Do strefy medalowej nie udało się awansować też juniorkom Julii Ślązak i Agacie Zakrzewskiej, który zostały pokonany przez chińskie Azerki Ning Jing/Chen Xingtai 3:1.

Wyniki

kadeci – singiel, 1/8 finału
Samuel Kulczycki – Martin Friis (Szwecja) 4:2 (6,-9,4,7,-8,8)
Elżbieta Kwiatkowska – Anastasia Bondareva (Niemcy) 0:4 (-7,-8,-9,-5)

juniorzy – debel, 1/8 finału
Kamil Nalepa/Artur Grela – Cristian Pletea/Denis Ivonin (Rumunia/Rosja) 0:3 (-9,-7,-10)
Julia Ślązak/Agata Zakrzewska – Solomiya Brateyko/Andrea Pavlović (Ukraina/Chorwacja) 3:2 (-7,9,7,-8,7)

kadeci – debel, 1/8 finału
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Gleb Ivanov/Vladislav Makarov (Rosja) 3:1 (8,7,-8,8)

kadeci – singiel, ćwierćfinał
Samuel Kulczycki – Bilal Hamache (Francja) 4:0 (7,7,7,9)

kadeci – debel, ćwierćfinał
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Bilal Hamache/Dorian Zheng (Francja) 0:3 (-11,-9,-5)

juniorki – debel, ćwierćfinał
Julia Ślązak/Agata Zakrzewska – Ning Jing/Chen Xingtai (Azerbejdżan) 1:3 (-8,-6,9,-8)

Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa

Skład Reprezentacji Polski

WĘGRZYN AnnaUKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie 
WĘGRZYN KatarzynaUKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie 
ZAKRZEWSKA AgataSCKiS HALS Warszawa 
ŚLĄZAK JuliaMKS JEDYNKA Łódź 
SZYMCZAK JuliaUKS ATS Białystok 
KWIATKOWSKA ElżbietaMKS ROKITA Brzeg Dolny 
KRÓLIKOWSKA KatarzynaGMKS STRZELEC Frysztak 
GRYKO KamilaUKS DOJLIDY Białystok 
GAWORSKA ZuzannaKU AZS UE Wrocław 
PIETKIEWICZ Zbyszek trener
PIETKIEWICZ Monika trener
MALINOWSKI Przemysław fizjoterapeuta
NALEPA KamilZKS Drzonków 
WALASZEK PrzemysławUKS DOJLIDY Białystok 
PETAŚ KacperMLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda 
JANKOWSKI JakubZKS Drzonków 
PYŚK PatrykLKTS Luboń 
KUBIK MaciejKSS ANDROMEDA Warszawa 
GRELA ArturASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz  
ZANDECKI JanKS AZS AWFiS Gdańsk  
KULCZYCKI SamuelASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz  
WOŚ Alan trener
SZAFRANEK Piotr trener