Drużyna KU AZS UE Wrocław, w składzie m.in. z Natalią Bajor i Katarzyną Węgrzyn, odniosła szóste zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy tenisistek stołowych. W środę pokonała na wyjeździe SKTS Sochaczew 3:2.

Bajor, mistrzyni Polski seniorek wygrała z Magdaleną Sikorską 3:0, a Chinka Liu Siyu zwyciężyła Darię Łuczakowską 3:1. Sochaczewianki za każdym razem doprowadzały do remisu za sprawą Iriny Ciobanu, drużynowej mistrzyni Europy. Rumunka pokonała 3:0 Katarzynę Węgrzyn i 3:2 Bajor.

W decydującym pojedynku mistrzyni kontynentu juniorek w grze mieszanej Katarzyna Węgrzyn wygrała z Sikorską 3:1. Kilka dni temu 18-letnia pingpongistka, wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Anną, zajęła drugie miejsce w turnieju ITTF Challenge w Mińsku w grze podwójnej oraz zawodach młodzieżowych singlistek.

W tabeli ekstraklasy prowadzi KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – 17 pkt w sześciu spotkaniach. Zespoły z Sochaczewa i Wrocławia mają tyle samo punktów, ale rozegrały po siedem meczów. Na czwartej pozycji plasują się wicemistrzynie z poprzedniego sezonu Polmlek Lidzbark Warmiński – 10 pkt w sześciu występach.

W pierwszej rundzie tarnobrzeżanki zagrają jeszcze 10 listopada z Bronowianką w Krakowie, 17 listopada u siebie z ATS east rent Białystok i 30 listopada z KU AZS PWSiP Metal-Technik w Łomży. Są to zespoły z samego końca tabeli, miejsc 8-10.